444 6 379

Yüksek Faizle Ev Almak Mı Birikim Yaparak Ev Almak Mı Daha Mantıklı?

Yüksek faizle ev almak mı birikim yaparak ev almak mı daha mantıklı sorusu günümüzde ev sahibi olmak isteyen insanların en çok sorduğu ve cevabını merak ettiği sorulardandır. İnsanlar için ev sahibi olma düşüncesi beraberinde büyük bir sorumluluğu yanında getirir. Ev sahibi olmak için kimileri yıllarca birikim yaparlar kimisi de o anki maddi durumuna göre bir ödeme planı dahilinde yüksek faizle kredi çekme girişiminde bulunur.

Yüksek Faizle Kredi Almanın Avantajları

Yüksek faizle kredi almanın avantajları denildiğinde ilk akla gelen daha kısa sürede ev sahibi olmaktır. Nitekim birikim yöntemini tercih eden insanlar yıllarca ev sahibi olabilmek adına para biriktirirler. Bu şekilde ev sahibi olmak uzun yıllar alacaktır ve insanlar ev sahibi olabilmek için bu süreçte inanç kaybı yaşayabilmektedir. Aslında bu seçenek ciddi bir sabır da gerektiren bir durumdur. Bu uzun süreç içerisinde farklı nedenlerden dolayı o paranın bir kısmının kullanılma ihtimali yüksektir. Bu tür etkenlerde ev sahibi olma sürecini ciddi anlamda uzatır. Bu da yüksek faizle ev kredisi almanın daha avantajlı olduğunu gösterir.

Birikim Yaparak Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Birikim yaparak ev sahibi olmak her zaman için daha avantajlıdır; çünkü bankaya bağımlılık gerektirmez. Yalnız bu sürecin uzun bir süreç olduğunu ve bu da birikim yaparak ev almanın dezavantajı olduğunu belirtmiştik. Bununla beraber hiçbir borca girmeden ev sahibi olmak tabi ki de her zaman daha avantajlıdır ve her insan bu yöntem ile ev sahibi olmak ister. Tabi bu herkesin kaldırabileceği türden bir sorumluluk değildir. Zira bu uzun yıllar boyunca ilk başta hedeflenin paranın bir kenara koyularak biriktirilmesi gereklidir. Ayrıca biriken paranın insanları rehavete sokacağı da aşikârdır.  O paraya güvenerek planlar yapan birçok insan birikmiş paranın verdiği güven ile yanlış yatırımlar yapabilmekte veya lüzumsuz para harcamaktadır. Bu sürecin uzamasını sağladığı gibi, insanların da ev sahibi olmak yolunda kendilerine olan inancın sorgulamasına neden olur.

Birikim yaparak ev sahibi olmanın en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de, bir evi değerinde almaktır. Şöyle ki yüksek faiz ile kredi çekip ev alan birisi kredinin yüksek faizlerini de hesap edersek daha fazla ödeme yaparak bir eve sahip olur. Birikim yaparak ev sahibi olan insan ise bu evi değeri ne ise, o değerde alacaktır. Aynı zamanda yüksek faiz ile ev alan kişi, evi aldıktan sonra yıllarca kredi borcunu ödeyecekken, birikim yapan kişi hiç borç stresini yaşamadan ev sahibi olacaktır. Bu aşamada Finansevim sizi en kısa sürede en uygun fiyatlar ile ev sahibi yapma imkanını sunar. Bu seçenek ile birlikte krediye bağlı olmadan ve peşinat vermeden ev sahibi olabilmek mümkündür.

Siz de hemen 444 63 79 numaralı Finansevim detaylı bilgi hattını arayarak aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilir ev sahibi olma hayallerinize kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 2 ayrı model sunar; Çekiliş Modeli, Vade Ortası Modeli

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM