Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemi Nedir?
Finansevim
Tasarruf Finansman Şirketi ile
Ev-Araba Sahibi Olmak
Çok Kolay!

Günümüz dünyasında yaşanan değişim, bütün sektörlerde finansal kaynaklara erişimde alternatif yöntemlerin gelişmesine neden olmuştur. Ülkelerin izlemiş olduğu stratejiler bakımından, alternatif finansman kaynaklarının katkısı göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Özellikle faizsiz tasarruf finansman sistemlerinin bütün dünyada giderek ön plana çıkması, bireylerin riskleri minimize etme ihtiyacından da oluşmaktadır. Faize karşı hassasiyeti bulunan veya bankacılık sistemindeki yüksek kur seviyelerinden etkilenmeden ev, taşıt veya iş yeri sahibi olmak isteyen bireyler, tasarruf finansman sistemlerinin rolünün giderek artmasına öncülük etmektedir.

Avrupa’nın birçok ülkesinde uygulamada olan tasarruf finansman sistemlerinin tercih edilmesinde, ihtiyaçların hızlı ve zahmetsizce karşılanabilmesi en önemli sebepler arasında sayılabilir. Gayrimenkul, taşıt ve iş yeri satışını kolaylaştırmak üzere oluşturulan “Tasarruf Finansman Sistemi” dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek yaygınlaşmaktadır.

Bugünün, yarının ve geleceğin parlayan yıldızı: “Tasarruf Finansman Sistemi” 

Türkiye’de ev, taşıt veya iş yeri sahibi olmak, bireyler tarafından büyük bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Ufak yatırımlar ile büyük hayallerin sahibi olmanın getireceği avantajlar, geleceğe yapılan yatırımlar arasında en başta gelmektedir. Tasarrufların gücüne inanan ve tasarrufun kıymetinin tam anlamıyla bilinen ülkemizde, bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilen sistemlerin tercih edilmesi de öncelikler arasında bulunmaktadır.

Yeniliklere açık ve değişime hızla adapte olan ülkemizde, tasarruf finansman sisteminin geçmişi uzun yıllara dayanmaktadır. Avrupa’da 200 yıl önce kurulan tasarruf finansman şirketleri, zaman içerisinde kendilerini geliştirmiş ve büyümüşlerdir. Türkiye’de de bu modelin en önemli temsilcisi Finansevim’dir.Bütün bu ihtiyaçlar karşısında Finansevim’in ilk günden bu yana desteklediği ve TBMM tarafından hızla hayata geçirilen kanun çalışmaları neticesinde, sektör adına büyük ve önemli bir adım atılmıştır. Yapılan çalışmalar sayesinde Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Hayata geçirilen yasa sayesinde bütün paydaşlarının ve sistemden faydalanan herkesin güven sorunları ortadan kaldırılmış ve insanların gönül rahatlığı içerisinde konut, taşıt veya iş yeri satın alabilmelerinin önü açılmıştır.

Tasarruf Finansman Sistemi terimleri: 

Organizasyon ücreti: Müşterilerin tasarruf finansman sözleşmesi kapsamında tasarruf finansman faaliyeti ve tasarruf fon havuzunun yönetimi karşılığında ödeyecekleri tutardır.

Tahsisat: Tasarruf finansman sözleşmesi uyarınca, tahsisata hak kazanılmasına ilişkin koşulların yerine gelmesi şartıyla müşterinin tasarruf birikimlerinin ve sözleşme kapsamında taahhüt edilen finansman tutarının müşterinin, mirasçısının veya vekilinin konut, çatılı iş yeri veya taşıt edinmesi amacıyla satıcı konumundaki üçüncü kişilere hesaben ödenmesini kapsayacaktır.

Tasarruf finansman faaliyeti: bir sözleşme kapsamında önceden belirlenen koşulların gerçekleşmesi şartıyla konut, çatılı iş yeri veya taşıtın edinimi için faizsiz finansman esaslarına göre belirli bir süre tasarruf edilmesi, müşterilere finansman kullandırılması ve toplanan tasarrufların yönetimidir.

Tasarruf fon havuzu: Belirli bir dönemde tasarruf finansman şirketi nezdindeki birikmiş tasarruflar ve finansman geri ödemelerinden oluşan tutarlar toplamından, tahsisat olarak verilmiş tutarlar ile tasarruf geri ödemelerinin düşülmesinden sonra kalan tutarı tanımlamaktadır.

Bütün bu gelişmeler ışığında, tasarruf finansman sisteminden yararlanan ve yararlanmak isteyen bireyler, güvenli bir şekilde ve faiz döngüsüne takılmadan konut, otomobil ve iş yeri ihtiyaçlarını karşılayabilmelerinin avantajını yaşamaktadır.  

Tasarruf finansman gücünüz Finansevim ile sistemin avantajlarından kolaylıkla yararlanın

Tasarruf finansman sisteminin öncü kurumlarından Finansevim olarak, Türkiye genelinde 61 şubemiz ve 600 personelimiz ile 20 bine yakın katılımcıya hizmet veriyoruz. Kolo Holding bünyesindeki iştiraklerimiz ile birlikte; otomotiv, medya, sigorta ve inşaat sektörlerinde güç birliği sağlayarak müşterilerimize entegre hizmet sunuyor, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz.

Faizsiz tasarruf finansman modelimiz sayesinde binlerce insanın hayalindeki konut, taşıt ve iş yeri olma ayrıcalığına yardımcı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Konut, taşıt ve iş yeri tasarruf finansman modellerimiz ile ayrıcalıklı ve benzersiz fırsatları müşterilerimizle buluşturuyoruz. Tasarruf finansman sisteminin ayrıcalıklarından yararlanmak için siz de hemen Finansevim ailesine katılın, hayallerinizi ertelemeyin.

ÇAĞRI PLANLAYIN
Sizi Arayalım SMS/Email ile İletişime Geçelim
Hemen Ara
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metinini okudum, kabul ediyorum. Yukarıda tarafımıza ilettiğiniz kişisel verileriniz Aydınlatma Metni’nde belirtildiği şekilde işlenebilecektir. Finansevim’e ait tüm kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak istiyorum.