Faizsiz konut ve taşıt edindiren şirketlere yönelik Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu, 7 Mart 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yasalaştı.

Kabul edilen yasa sayesinde tasarruf finansman sektöründe yeni bir dönem başlamış oldu. Tasarruf finansman faaliyeti, bir sözleşme kapsamında önceden belirlenen koşulların gerçekleşmesi şartıyla konut veya taşıtın edinimi için faizsiz finansman esaslarına göre belirli bir süre tasarruf edilmesi, müşterilere finansman kullandırılması ve toplanan tasarrufların yönetimini içeriyor.

Sektörde hizmet vermek isteyen şirketlerin asgari sermaye tutarı 100 milyon TL olarak belirlendi. Kuruluş izni ve denetim açısından BDDK’ya tabi olması kararlaştırılan şirketler, müşterini faizsiz olarak finanse edebilecek ve bu tasarruflar karşılığında bireylerin sadece konut, çatılı iş yeri ve taşıt edinebilmelerine aracılık edebilecek. Ülkemizde birçok insanın kolaylıkla ev ve araç sahibi olmasını mümkün kılan sistemden yaklaşık olarak 250 bin kişi yararlanmış durumda. 

Türkiye’de artan konut ve araç ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan tasarruf finansman sektörü, kabul edilen yasa ile devlet güvencesi altına alındı. Tasarruf finansman gücünüz Finansevim olarak, yasanın çıkması için ilk günden bu yana destek verirken, tüm çalışmalarımızı da bu minvalde hazırladık.

Her zaman ihtiyaçlara uygun tasarruf finansmanlarını, şeffaf ve güven temelindeki iş yapış süreçlerimizle müşterilerimize güvenle sunuyor ve hayatlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Kabul edilen Tasarruf Finansman Kanunu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve kanunu incelemek için tıklayınız.

ÇAĞRI PLANLAYIN
Sizi Arayalım SMS/Email ile İletişime Geçelim
Hemen Ara
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metinini okudum, kabul ediyorum. Yukarıda tarafımıza ilettiğiniz kişisel verileriniz Aydınlatma Metni’nde belirtildiği şekilde işlenebilecektir. Finansevim’e ait tüm kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak istiyorum.