444 6 379

Tapu Alım ve Satım İşlemleri 2019

Tapu işlemleri tapuya gitmeden önce ve tapu dairesinde yapılacaklar olarak ayrılır. Tapu dairesine gitmeden önce eğer alıcı sizseniz alacağınız gayrimenkulün fotokopisinin elinizde mutlaka bulunması gerekir. Emlak vergisi olup olmadığını da mutlaka kontrol edin. Satın alacağınız bir arsa ise köşe kazıkları ile sınırların mutlaka belirlenmesi gerekir. İmar bilgilerine ulaşın ve imar müdürlüğünden onaylı bağımsız bölüm numarası ile tapu senedinde bulunan numara ile uyuşup uyuşmadığını kontrol edin. Evraklar da eksik olması durumunda süreç de uzayabilir.

Alım Satım İşlemlerinde Gerekli Belgeler

Satıcı kişisinin yanında bulundurması gereken evraklar 6 ay önceden çekilmiş olan 1 adet fotoğraf, nüfuz cüzdanı aslı ve fotokopisi ile temiz belgesi. Alıcının yanında olması gereken evraklar ise, 6 ay önceden çekilmiş olan 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisidir. Belediye rayiç belgesi ve tapunun da aslını, fotokopisini yanında bulundurmanız da fayda var. Gerekli bütün belgeler eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır.

Belediyeden alacağınız vergi borcu yoktur yazısı ile ödendi makbuzu da mutlaka yanınız da olmalıdır. Tapu harcı ve emlak vergi ödemesi tapu işlemlerinden önce yapılmalıdır. DASK gibi önemli sigortalar varsa bunun da mutlaka önceden kontrolü yapılmalıdır.

Tapu dairesine gittiğiniz zaman evraklarınız eksiksiz ise ön başvurunuz onaylanır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra satıcıya bir mesaj gelir. Tapu harcının nereye ödeneceği ile ilgili gerekli bilgilere ve randevu günü ve saatine buradan ulaşabilirsiniz. Tapu harcı yatırılır ve gerekli evraklar ilgili memura verilir. Tapu kayıtları imzalandıktan sonra en son müdürün imzası alınıp tapu belgesi de teslim edilir.

Tapu Genel Müdürlüğüne Başvuru

Tapu işlemleriniz için tapu müdürlüğüne başvurmak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün resmi sitesine giriş yaparak randevu oluşturmanız gerekecektir. Bunun için izlemeniz gereken belli adımlar bulunur. Yeni randevu al kısmına tıklamanız gerekiyor. Kullanıcı sözleşme bulunan alana da tıklamanız lazım. Ekranın alt kısmında yer alan 6 hanelik güvenlik koduna yazdıktan sonra birkaç adımlı ekran karşınıza çıkıyor. Çıkan ekran da sırasıyla kimlik ve iletişim bilgilerinizi yazmanız lazım. Karşınıza çıkan ekran da yapacağınız işlem de yer alıyor. Tapu alım ve satım süreci, mira ve ipotek gibi gerekli bilgileri yazıp randevu günü ve saati istediğiniz tarihe seçebilirsiniz.

Size gelen onay mailini mutlaka saklayın. Herhangi bir problem karşılaştığınız zaman eliniz de bir onay maili bulunmalıdır.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 3 ayrı model sunar; Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu, Relax Ödeme Fonu

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM