444 6 379

Senetle Ev Alacakların Bilmesi Gereken 6 Şey!

Ev alma süreci önemli kararların alındığı ve uygulama noktasında sabırla kat edilmesi gereken çok uzun ve yorucu bir yolculuktur. Başından sonuna kadar önemi ve vurgulanan birçok öğesi ev alıcıları tarafından takip edilmektedir. Her aşaması titizlikle incelenmektedir. Faizsiz finans destekleri ile ev sahibi olmak katılım evim gibi destek firmalarının en işlek ve en çok rağbet gören iş ve hizmet alanlarının müşterilerine sundukları en değerli nimetlerdendir. Süreci büyük bir başarı örneği ile takip eden katılım evim teknik personelleri ev alma sonrasında da alıcılarını bilgilendirmekte, sürece onlarla beraber ortak olmaktadır. Peşinatsız senet ve uzun vadede senetle daire satın almak her zaman masum görünmeyebilir. İnşaat firmaları, gayrimenkul değeri uzmanları ve tüm konut alıcı kesimi için en risksiz ve ödeme gücüne göre uzun vadede katılım ve ödeme kolaylığı sağlanmalıdır.

Kararını ev alma doğrultusunda yapan ve bu yönde katılım evim firmalarını ziyaret eden her vatandaş, aldıkları bilgi desteği ve teşvik politikaları ile hızlı şube iletişim kaynakları doğrultusunda her gün biraz daha büyümekte, firmalar vatandaşların ilgi odağı haline gelmektedir. Senetle ev alacak tüm alıcı kişi ve odakları, her şeyden önce sistemi iyi tanımalı, ne yapmak istediğine karar verip maliyeti ölçüsünde, katılım evim faizsiz ev alım modelini iyice tanıyıp kafasında tek bir soru işareti bırakmamalıdır. Senetle alacakların bilmesi gereken 6 şey ve önemli görülen, müşterinin mutlaka bilmesi gereken ayrıntılar şunlardır:

1- Tüketici kanunu yazılı mevzuatına göre; Tüketicileriden alınan her bir senet ayrı olmalı, nama yazılı bir şekilde taksit tutarı yazılı olarak gösterilmelidir. Tam bir kolaylık sağlayan bu sistemle ayrıntılara girmeden yoğun kalabalık iş çevrelerine girilmeden; tek muhatap olduğunuz konut alma işlemi yaptığınız yer şirket olacaktır.

2- Senetle ev alma sürecinde, inşaat mecralarının güvenilirliği, referans kişi ve kurumların resmi dayanakları ve deneyim süreleri, yetkinlik dereceleri ve profesyonel hizmet anlayışı prensipleri inşa süreçleri belirlenip; güvenilir ve doğru araştırmalar yapılmalıdır.

3- Satına alınmak istenen evin yapı-proje ruhsatı belgesine sahip olup olmadığı, temel dayanak noktası senedin tarafsız ve hile karışmayan objektif bir hizmet haritası çizmesidir.

4- Senetle ev alırken; inşaat firmalarının tayin ettiği ve müşterilerine sundukları proje ağının, taksit ve ödeme seçenekleri uzun vadede ödeme yapılması istenen ev, araba, arsa vs, kıymete çeşitli ödeme seçeneği sunması müşteriler açısından çok önemlidir.

5- Konut sahibi olmak isteyen herkesin ayrıca; inşaat bitirme sigortası var mı? Yok mu? Kesinlikle cevabını öğrenmesi gereken sorulardır. Sigorta her zaman doğru bir dayanak olup, güvencelerin en kaliteli ve tercih edileni olmuştur.

6- Önemle dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bir diğer önemli unsur ise, Kat İrtifakı’dır. Yatırım yapmak isteyen ve bu finansal yapı ile devam etmek isteyen firma, kişi, kurum vs. yatırımın bu çeşidi ile arasına mesafe koymalı,  hak ve teminat hakları doğrultusunda güvenle konut evi alma sürecini tamamlamalıdırlar.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 3 ayrı model sunar; Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu, Relax Ödeme Fonu

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM