444 6 379

Relax Ödeme Fonu Nedir, Nasıl Yapılır?

Finansevim farklı ödeme sistemleri sayesinde katılımcılarını memnun eden bir firmadır. Relax Ödeme Fonu da katılımcıların konut alımlarında işlerini bir hayli kolaylaştıran ödeme fonlarından biridir. Genel ödeme fonlarında bilindiği gibi aylık sabit taksitler bulundurulmaktadır. Ancak bu fonda taksit miktarları esnektir. Katılımcılar aylık durumlarına göre belirleyecekleri rakamlardan ödemeler yapmaktadır. Örneğin bir ay 400 TL ödeyeceklerini belirten katılımcılar sonraki aylarda 1000 TL ödeme yapabilmektedir.

Relax Ödeme Fonunu Kimler Kullanabilir?

Katılımcıların Relax Ödeme Fonu kullanabilmeleri için sistemi tercih ettiklerini yetkililere belirtmeleri yeterlidir. Ancak tasarrufa dayalı sistemler sunan Finansevim kampanyalarına katılım için genel bir şart bulunmaktadır. Var olan genel şart kapsamında bireylerin T.C. vatandaşı olmamaları hiçbir kampanyadan istifade edememeleri sonucunu getirmektedir. Bunun haricinde vatandaşların katılım taleplerini iletmelerinden sonra istedikleri kampanyaya dâhil olmalarında bir sorun çıkmamaktadır.

Relax Ödeme Fonu Avantajlı Mıdır?

Ülkemizde ilk kez uygulanan Finansevim Relax Ödeme Fonu oldukça avantajlıdır. Öncelikle katılımcılar taksit ödeme miktarlarını kendileri belirlemektedir. Sonrasında ödemelerin %50’si içeride biriktiğinde teslimat için hak kazanılmaktadır. Teslimat hakkı kazanan katılımcılar fonlarını ev ya da araba alımı için değerlendirebilmektedir. Bu aşama zaten en baştan yetkililer ile konuşulup karara bağlanmış bir bölümdür. Katılımcıların teslimatlarını elde etmeleri neticesinde kalan taksitler için yine katılımcılara göre bir vade belirlenmektedir. Sabit hale getirilen vadelerdeki taksitlerin katılımcı isteklerine göre belirlenmesi ise avantajların en önemlilerinden biridir.

Relax Ödeme Fonu Nasıl Yapılır?

Katılımcıların Relax Ödeme Fonu yapmak için hizmet alanları içerisinden bu fonu seçmeleri yeterli olacaktır. İlerleyen işlemler yetkililer tarafından gerçekleştirilmektedir. Üstelik ödeme fonunun artılarından biri de mola verme özelliğidir. Bu sayede aylık ödemeler katılımcılar tarafından belirlenmesine karşın kapsamlar dâhilinde beli aylar ödeme yapılmadan da geçilebilmektedir. Yine ödeme planını bu fondan yapan katılımcılar cayma haklarını ellerinde bulundurmaktadır. Modelden ayrılma neticesinde yapılan ödemeler iade edilmektedir. Ancak iade edilen rakamlar içerisinde fon katılım bedelleri yer almamaktadır. Verilen bilgilerin haricinde ekstra soruların yanıtları için “Sizi Arayalım” sisteminden yararlanmak veya 444 63 79 hattına bağlanmak gereklidir.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM