444 6 379

Relax Ödeme Fonu Nedir, Nasıl Yapılır?

Finansevim farklı ödeme sistemleri sayesinde katılımcılarını memnun eden bir firmadır. Relax Ödeme Fonu da katılımcıların konut alımlarında işlerini bir hayli kolaylaştıran ödeme fonlarından biridir. Genel ödeme fonlarında bilindiği gibi aylık sabit taksitler bulundurulmaktadır. Ancak bu fonda taksit miktarları esnektir. Katılımcılar aylık durumlarına göre belirleyecekleri rakamlardan ödemeler yapmaktadır. Örneğin bir ay 400 TL ödeyeceklerini belirten katılımcılar sonraki aylarda 1000 TL ödeme yapabilmektedir.

Relax Ödeme Fonunu Kimler Kullanabilir?

Katılımcıların Relax Ödeme Fonu kullanabilmeleri için sistemi tercih ettiklerini yetkililere belirtmeleri yeterlidir. Ancak tasarrufa dayalı sistemler sunan Finansevim kampanyalarına katılım için genel bir şart bulunmaktadır. Var olan genel şart kapsamında bireylerin T.C. vatandaşı olmamaları hiçbir kampanyadan istifade edememeleri sonucunu getirmektedir. Bunun haricinde vatandaşların katılım taleplerini iletmelerinden sonra istedikleri kampanyaya dâhil olmalarında bir sorun çıkmamaktadır.

Relax Ödeme Fonu Avantajlı Mıdır?

Ülkemizde ilk kez uygulanan Finansevim Relax Ödeme Fonu oldukça avantajlıdır. Öncelikle katılımcılar taksit ödeme miktarlarını kendileri belirlemektedir. Sonrasında ödemelerin %50’si içeride biriktiğinde teslimat için hak kazanılmaktadır. Teslimat hakkı kazanan katılımcılar fonlarını ev ya da araba alımı için değerlendirebilmektedir. Bu aşama zaten en baştan yetkililer ile konuşulup karara bağlanmış bir bölümdür. Katılımcıların teslimatlarını elde etmeleri neticesinde kalan taksitler için yine katılımcılara göre bir vade belirlenmektedir. Sabit hale getirilen vadelerdeki taksitlerin katılımcı isteklerine göre belirlenmesi ise avantajların en önemlilerinden biridir.

Relax Ödeme Fonu Nasıl Yapılır?

Katılımcıların Relax Ödeme Fonu yapmak için hizmet alanları içerisinden bu fonu seçmeleri yeterli olacaktır. İlerleyen işlemler yetkililer tarafından gerçekleştirilmektedir. Üstelik ödeme fonunun artılarından biri de mola verme özelliğidir. Bu sayede aylık ödemeler katılımcılar tarafından belirlenmesine karşın kapsamlar dâhilinde beli aylar ödeme yapılmadan da geçilebilmektedir. Yine ödeme planını bu fondan yapan katılımcılar cayma haklarını ellerinde bulundurmaktadır. Modelden ayrılma neticesinde yapılan ödemeler iade edilmektedir. Ancak iade edilen rakamlar içerisinde fon katılım bedelleri yer almamaktadır. Verilen bilgilerin haricinde ekstra soruların yanıtları için “Sizi Arayalım” sisteminden yararlanmak veya 444 63 79 hattına bağlanmak gereklidir.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 3 ayrı model sunar; Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu, Relax Ödeme Fonu

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM