Peşinatsız Ev Sahibi Olmak
Bir ev alabilmek için bazı alıcılar, ödemenin bir kısmını peşin olarak yapmayı uygun bulurlar. Ya da bu, satıcılar veya aracı kurumlar tarafından da talep edilebilir. Ancak peşinatla ev almak için hali hazırda bir birikiminiz olması gerekir.

Peşinat Nedir? 

Peşinat, almak istediğiniz evin ücretinin belli bir kısmını ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Peşinatın ardından kalan meblağ üzerinden taksitlendirilirsiniz. Günümüzde faizli sistemlerde peşinatsız konut kredisi imkanı sunmaktadır. Ancak bunu yaparken faizli sistemlerin, kredi verilecek konutun üzerine ipotek koymasının yanı sıra bir de ikinci bir taşınmaz varlığın tapusunun da faizli sistemlere ipotek olarak sunulması gerekir. Gerekli güven ortamı faizli sistem ve kredi talep eden müşteri arasında ancak bu şekilde sağlanabilir.

Sıfır Peşinatla Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak isteyenler bu arzularına herhangi bir peşinat ödemeden ve ipotek etme durumuna gerek kalmadan ulaşabilir. Peşinatsız tasarruf finansman modelleri arasında güvenle öne çıkan Finansevim Tasarruf ile herhangi bir birikim yapmanıza gerek kalmadan, peşinatsız bir şekilde tasarruf finansmanınıza kavuşabilirsiniz.

Üstelik Finansevim Tasarruf'ta peşinat ödemenin kararı tamamen size aittir. Peşinat ödemek isteyen başvuranlar elbette diledikleri miktarda peşinat ödeyebilirler. Kalan miktar üzerinden de tasarrufları taksitlendirilir.

Birikimsiz ev almak isteyenler içinse en uygun seçenekse peşinatsız ev sahibi olmaktır. Sıfır peşinatla ev sahibi olabilmenizi sağlayan Finansevim tasarruf finansman modellerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Finansevim Modelleri ile Peşinatsız, Taksitle Ev Almak

Hiç peşinatsız, konut kredisiz, faizsiz, taksitle ev sahibi olmak için Finansevim Tasarruf'un sunduğu tasarruf finansman modeli seçeneklerini inceleyelim. Peşinatlı ya da peşinatsız ödeme seçeneği sunan iki tasarruf finansman modeline bakacak olursak;

Serbest Ödeme Modeli’nde; ilk olarak almak istediğiniz evin bütçesini kararlaştırırsınız. Belirlediğiniz tutardan sonra yapmanız gereken peşinatsız Serbest Ödeme Model’i seçerek, gelir durumunuza göre karar verdiğiniz taksit sürecini oluşturursunuz. Vade seçiminizi “kaç ay sürecek” ve “aylık ödeme miktarı ne kadar olacak” şeklinde belirledikten sonra, yasal güvencelere dayanan sözleşmeniz imzalanır. Tahsisat tarihiniz de sözleşme esnasında size bildirilir.  

Peşinatsız ev sahibi olabileceğiniz bu modelde tüm ödeme dönemi boyunca taksitlerinizi yapılandırabilme imkanınız vardır. Serbest Ödeme  Modeli  ile ayrıca ihtiyaç halinde taksitlerinize mola da verebilirsiniz. Mola vermek için de peşinat şartı aranmamaktadır.

Nakit olarak daha rahat hissettiğiniz bir dönem olduğunda da dilediğiniz takdirde taksit borçlarınızı erken kapatarak yeni modellerden yararlanabilirsiniz.

Finansevim Tasarruf'un gelir durumunuzda meydana gelebilecek öngörülemez iniş- çıkışlar için tolerans gösterdiği ve size her noktada destek olduğu Serbest Ödeme  Modeli, peşinatsız ev almak isteyenler için en ideal seçeneklerin başında geliyor.


Bir diğer peşinatsız tasarruf finansman imkanı sunan Çekiliş Modeli’nde ise; sahip olmak istediğiniz evin fiyatına bir tasarruf finansman tutarı belirlersiniz. Ardından peşinatsız Çekiliş Modeli seçeneği ile  tasarruf finansman adımınıza devam ederek taksit seçeneklerinizi planlarsınız. Bütçenize uygun taksit miktarı ve taksit dönemini oluşturduktan sonra yasal güvenceli sözleşmeniz imzalanır. Sıra son tahsisat tarihini belirleme gününde noter huzurunda yapılacak çekilişe gelir. Bu heyecanlı çekiliş gününde, tasarrufunuzu kullanabilme imkanı bulacağınız tarih belirlenir. Böylece, tahsisat tarihinizde evraklarınızı hazırlayarak takip eden ay içerisinde peşinatsız, kredisiz, faizsiz bir şekilde, evinizi taksitle ödeme imkanının rahatlığıyla alabilirsiniz. 

Tasarruf finansmanlarından Serbest Ödeme Modeli ve Çekiliş Modeli’nde peşinatsız ödeme seçeneğinin yanı sıra peşinatlı ev sahibi olma fırsatının da size sunulduğunu belirtmekte fayda var. Daha önce de söylediğimiz gibi; içinize en sinecek şekilde ve bütçenizi yormadan sizi ev sahibi yapmak isteyen Finansevim Tasarruf'ta aradığınız ödeme planını kolaylıkla bulabilirsiniz. Tercih tamamen size ait. 

Detaylı Bilgi için Sizi Hemen Arayalım

Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.
SİZİ ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Hemen Ara
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.