444 6 379

Krediyle Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural

Günümüzde birçok insanın dileği ev sahibi olabilmektedir. Ev sahibi olabilmek için artık farklı seçenekler ortaya çıkmaktadır. Her seçeneği kendi bütçesine uygun olarak değerlendiren inanlar çoğu zaman banka kredisi ile ev sahibi olabilmeyi daha garanti ve daha avantajlı görmektedirler. Banka kredisi ile ev sahibi olabilmek daha garanti olarak görünen bir yöntem olsa da bu yol ile ev almayı düşünüyor iseniz öncelikli olarak dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Bu 10 Kural İşinizi Kolaylaştıracak

 1. Öncelikli olarak kredi notunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu konuda birçok bankanın internet bankacılığı size yardımcı olmaktadır. İnternet bankacılıklarından güncel kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise notunuzun yükselmesini beklemelisiniz.
 2. Banka faizlerini mutlaka araştırmalısınız. Her bankanın uyguladığı konut kredisi faiz oranı farklıdır.
 3. Alacağınız evin banka kredisine uygun olup olmadığını araştırmanız gerekiyor. Bunu kredi kullanacağınız bankadan öğrenebilirsiniz. Bu konuda müşteri temsilcileri size yardımcı olacaktır.
 4. Ev alırken peşinatınız mutlaka olmalıdır. Banka kredisi ile alacak olsanız bile en az %20’si kadarını peşinat olarak ayırmalısınız.
 5. Gelir durumunuzu çok iyi belirleyin. Acil durumlarınız için mutlaka bir B Planınız olsun.
 6. Ödeme planı için müşteri temsilciniz ile farklı alternatiflerini görüşün. Gelir durumunuza uygun bir ödeme planı çıkarmasını talep edin.
 7. Alacağınız eve faiz ile birlikte toplamda ne kadar ödeyeceğinizi iyi hesaplayın. İleride satmak istediğinizde zararlı çıkmayacağınız bir satın alma gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 8. Piyasa koşullarını mutlaka göz önünde bulundurun. Faizlerin yüksek olduğu dönemlerde ev almayı düşünmeyin.
 9. Alacağınız evde kiracı var ise mutlaka kontratı inceleyip kesin olarak ne zaman çıkacağı konusunda bilgi sahibi olun.
 10. Alacağınız evin deprem mevzuatına uygun olup olmadığını mutlaka araştırın.

Basit olarak verdiğimiz bu kurallar ev alma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Bunları Unutmayınız

Banka kredisi ile ev alırken bankanın evinize bir ipotek koyduğunu unutmayın. Ödemelerinizde bir aksama ya da gecikme olması durumunda belirli bir yasal süreyi geçtikten sonra banka evinize el koyma hakkına sahiptir. Bu nedenle ödeme planınızı çok iyi bir şekilde oluşturmanız gerekmektedir. Ayrıca banka kredinizin ödemesi bittikten sonra konut üzerinde bulunan ipoteği kaldırmak için de bir ipotek kaldırım masrafı olmaktadır. Bunu da ilgili banka ile görüşürseniz daha sonra oluşacak süprizlere karşı hazırlıklı olursunuz. Banka kredi ödemesi yapılırken de sizden ekstra bir masraf alınmayacağından emin olun. Aylık sürpriz masraflar çıkmaması adına bu araştırmaları önceden yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 2 ayrı model sunar; Çekiliş Modeli, Vade Ortası Modeli

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM