Kredisiz Ev Sahibi Olmak
Ev sahibi olmayı istemek herkesin hakkı. Ancak barınma haricinde daha pek çok zorunlu ihtiyaç da var. Gıda, fatura, eğitim, sağlık gibi giderler bir ev satın almak için gereken birikimi yapmayı güçleştirebiliyor. Bu aşamada ev almak isteyenler bankalara başvurarak faizli kredilere başvuruyorlar. Bu başvuru aşamaları ve başvurunun onaylanması da uzun, yorucu hatta zaman zaman olumsuz sonuçlanan bir süreç olabiliyor.


Peki krediyle ev alma süreci nasıl gelişir? Bankalardan kredi çekmek için genellikle, yeterli bir kredi notuna sahip olmanız gerekiyor. Yani önceki banka kredileri ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ve düzenli ödemeniz gerekiyor. Ayrıca yeterli bir süre sigortalı bir işte çalışmış olmanız, belgeleyebildiğiniz yeterli sabit bir aylık geliriniz de olmalı. Bir yandan bankaya ipotek gösterme ya da birinin size kefil olmasını sağlama gibi detaylar da söz konusu. Görebileceğiniz üzere epey yorucu bir süreç. 

Kredilere yansıyan faiz oranı ise, size sunulan ödeme süreci için vermeniz gereken bir bedel oluyor. Kredi ödeme zamanınız uzadıkça faiz oranı da bundan etkileniyor. Haliyle ihtiyacınız olandan çok daha fazlasını ödemiş bir şekilde evinize sahip olmuş oluyorsunuz.

İşte tam da bu kapsamlı süreci yaşamamak adına ev sahibi olmanın en kolay yolu kredisiz ev almaktan geçiyor. Kredisiz taksitle ev almak için çoğu kişinin aklına ilk gelen yol TOKİ oluyor. TOKİ başvuruları belirli bölgelerde gerçekleşecek konut projeleriyle çekiliş sonucu belirleniyor. Başvurunun yanında çekilişte adı çıkanlardan biri olmak için şans faktörü de devreye giriyor.

Finansevim’in yapı tasarrufuyla belli bir lokasyona ya da projeye bağlı kalmaksızın Türkiye’de istediğiniz herhangi bir şehirde, dilediğiniz semtte, tam da hayallerinizdeki gibi bir eve kavuşabilirsiniz. Ev almanın en kolay yolu, kendi isteğinizle belirleyeceğiniz tasarruf modelleriyle, kredisiz ve dolaylı olarak faizsiz, taksitli ödemelerle Finansevim’in size uygun seçeneklerinden birine başvurmak.


Finansevim ile Kredisiz Ev Alma Kolaylıkları 


Finansevim üç farklı yapı tasarrufu modeliyle ev sahibi olmanızı sağlıyor.

Çekiliş Modeli ile; yapı tasarrufu tutarınızı belirleyip peşinatlı ya da peşinatsız ödeme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Ardından ödemek istediğiniz taksit miktarı da sizin arzunuza göre belirlenir. Böylece herhangi bir faiz ödemeden, gelirinize en uygun şekilde bütçenizi sarsmayacak taksit aralığını belirleyebilirsiniz. Gerisi, tasarrufu kullanacağınız tarihin belirlenmesi adına noter huzurunda bir çekiliş yapılmasındadır. Tasarruf tahsisatından sonra takip eden ayda tutarı kullanarak evinizi alabilirsiniz. Bu tahsisatla birlikte taksitleriniz de sabit bir hale gelir.


Kredisiz ev almanın en mantıklı yollarından biri de Finansevim’in Vade Ortası Modeli. Bu modelin en olumlu yanı taksitlerinize mola verebilmeniz ya da taksitlerinizi yeniden yapılandırabilmeniz. Maddi olarak sıkışık olduğunuz bir dönem yaşadığınızda taksitlerinizi güvenle durdurabilirsiniz. Veya aylık gelirinizin artması ya da elinize toplu bir para geçmesi gibi bir durumda, taksitlerinizin daha erken bitmesini isterseniz taksit ödeme miktarınızı artırarak taksitlerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz.


Ev almak için birikim yapmaya başladıysanız ve belli bir miktarda nakit bütçeniz varsa Finansevim’in yapı tasarrufunda ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu bir diğer tasarruf modeli imkanı Serbest Ödeme Modeli tam size göre. Bu model, size tasarrufunuzun belli bir kısmını peşin olarak ödeyerek taksit yükünüzü azaltmanızı sağlar. Ayrıca herhangi bir çekiliş gerekmeksizin, teslimatınızı alacağınız tarihi belirleyen kişi bu tasarruf modelinde tamamen sizsiniz.


Sunduğu tüm imkanlarla 28 ülkede tescilli bir marka olan Finansevim, kredisiz ev almak isteyenler için en güvenilir ve en akılcı adres olmaya devam ediyor.


Detaylı Bilgi için Sizi Hemen Arayalım

Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.
SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.