Kredisiz Ev Sahibi Olmak
Ev sahibi olmayı istemek herkesin hayalidir. Ancak barınma haricinde daha pek çok zorunlu ihtiyaç da var. Gıda, fatura, eğitim, sağlık gibi giderler bir ev satın almak için gereken birikimi yapmayı güçleştirebiliyor. Tüm bu yaşam maliyetlerine rağmen ev almak isteyenler bu aşamada ev sahibi olmak için kredili ev taksitlerine başvuruyorlar.


Hayat pahalılığı içerisinde bir yandan kazandığı parayla yaşamını sürdürmek isteyen vatandaşlar, diğer yandan da içinde bulundukları koşullara en uygun ev sahibi olma alternatiflerini araştırıyor. Birçok vatandaş bu süreçte faizli kredilere başvursa da bu başvurunun sonuca ulaşması da önemli bir zaman kaybına neden oluyor.

Tüm bu aşamalar ve başvurunun onaylanma süreci oldukça uzun, yorucu olabiliyor, hatta zaman zaman tüm girişimlere rağmen kredi başvuruları olumsuz sonuçlanarak reddedilebiliyor ve ev sahibi olma hayalleri rafa kalkabiliyor. Herkesin hayali olarak nitelendirilen ev sahibi olma girişimlerinin böyle son bulmaması için Finansevim, değerli tasarruf finansman organizasyonu modelleriyle kredisiz ev sahibi olmanın kapısını aralıyor.

Krediyle Ev Alma Süreci 

Peki, krediyle ev alma süreci nasıl gelişir? Hedeflediğiniz yaşam idealini gerçeğe dönüştürmek için bütçenize uygun belirleyeceğiniz taksitlendirme miktar ve süresinin yanı sıra bunun kredili mi yoksa kredisiz mi bir taksitlendirme olacağı kişilerin geleceğini belirleyen unsurların başında gelir. Çoğu kişi ev sahibi olmak ister ama hiç kimse kredi ile taksitlendirmeye mahkum bırakılmak istemez.

Kredi çekmek için genellikle, yeterli bir kredi notuna sahip olmanız gerekir. Yani önceden aldığınız kredileri ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ve düzenli ödemeniz öncelikli olarak önem taşır. Çünkü kredi notu bu şekilde belirlenir. Ayrıca yeterli bir süre sigortalı bir işte çalışmış olmanız, belgeleyebildiğiniz yeterli sabit bir aylık geliriniz de olmalıdır. Yani, sadece kredi sicilinizin temiz olması yeterli olmaz aynı zamanda sabit gelire ve sigortalı bir işe de sahip olmanız gerekir. Tüm bunların yanında kredili taksitlendirme için ayrıca, sahip olduğunuz bir mülkü ipotek gösterme ya da ekonomik yeterliliği olan bir yakınınızın size kefil olmasını sağlama gibi koşullar da söz konusu olur. Dolayısıyla taksitlendirmeye kredi ve kimi zaman yüksek faiz gibi unsurların eklenmesinin yanı sıra anlaşılabileceği üzere epey yorucu bir süreç de tüketiciyi bekler.

Tasarruf Finansman Sistemiyle Kredisiz Ev Almak 

İşte tam da bu kapsamlı süreci yaşamamak ve olması gerekenden daha fazla bedeller ödememek için ev sahibi olmanın en kolay ve en güvenilir yolu kredisiz ev almaktan geçiyor.

Tasarruf Finansman Kanunu’na uygun ve güvenilir tasarruf finansman modelleri sunan Finansevim’in tasarruf sistemleriyle belli bir lokasyona ya da projeye bağlı kalmaksızın Türkiye’de istediğiniz herhangi bir şehirde, dilediğiniz semtte, tam da hayallerinizdeki gibi bir eve kavuşabilirsiniz. Bunun için kredi ödemenize, ipotek vermek ve kefil bulmak gibi süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmaz. Finansevim ile kredi çekmeden ev sahibi olabilmeniz mümkündür.

Finansevim ile kredisiz taksitle ev alabilmeniz için yapmanız gereken tek şey, kendi isteğinizle Finansevim şubelerinden birine gidip sizi sizin kadar düşünen tasarruf finansman uzmanlarıyla görüşerek bütçenize en uygun ödeme planını belirlemek. Tasarruf finansman sözleşmesi kapsamında; tasarruf finansman birikimlerinizi Finansevim’in size uygun seçeneklerinden biri ile değerlendirebilirsiniz.

Finansevim sayesinde kredi çekmeye ya da konut projelerine bağlı kalmaksızın, Türkiye’de istediğiniz herhangi bir ilde ya da ilçede hayallerinizdeki gibi bir eve kavuşmanız artık mümkün! Sunduğu tüm imkanlarla hayallerinizi gerçeğe dönüştüren Finansevim “Kredisiz ev nasıl alınır?” sorusunu soranlar için en güvenilir ve en akılcı adres!


Sizi Arayalım SMS/Email ile İletişime Geçelim

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metinini okudum, kabul ediyorum. Yukarıda tarafımıza ilettiğiniz kişisel verileriniz Aydınlatma Metni’nde belirtildiği şekilde işlenebilecektir. Finansevim’e ait tüm kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak istiyorum.
ÇAĞRI PLANLAYIN
Sizi Arayalım SMS/Email ile İletişime Geçelim
Hemen Ara
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metinini okudum, kabul ediyorum. Yukarıda tarafımıza ilettiğiniz kişisel verileriniz Aydınlatma Metni’nde belirtildiği şekilde işlenebilecektir. Finansevim’e ait tüm kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak istiyorum.