Kredisiz Araba Alma Yöntemleri
Araba almak için akla ilk gelen çözümler genelde banka ve bayi kredileridir. Ancak bu noktada faiz oranları değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca faizle alım yapmak istemiyor da olabilirsiniz. Faizin yanı sıra ödemelerinizde sorun yaşadığınız takdirde kredi çekerken ipotek olarak gösterebileceğiniz herhangi bir taşınmazınızı ya da sahip olduğunuz başka bir aracı kaybetme olasılığınız da vardır.

Araba almak için akla ilk gelen çözümler genelde banka ve bayi kredileridir. Ancak bu noktada faiz oranları değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca faizle alım yapmak istemiyor da olabilirsiniz. Faizin yanı sıra ödemelerinizde sorun yaşadığınız takdirde kredi çekerken ipotek olarak gösterebileceğiniz herhangi bir taşınmazınızı ya da sahip olduğunuz başka bir aracı kaybetme olasılığınız da vardır.

Kredili araba almanın zahmetinden ve prosedürlerinden kurtularak güvenilir bir şekilde kredisiz araba almak isteyenler Finansevim ile buluşuyor. Finansevim, hiçbir koşul aramaksızın başvuranların kredisiz araba sahibi olmasını sağlıyor.

Ayrıca söz konusu araba almak olduğunda en merak edilenlerden biri olan “Tamamına kredili araç nedir?” sorusuna yanıt vermekte de fayda var. Bu sistemde araçlarınıza herhangi bir peşinat ödemeden sahip olursunuz. Ancak bankalar, aracınızın kasko değerinin ancak belli bir maliyetini karşılayacak kadar kredi verirler. Bu aşamada tamamına kredili araç satın alabileceğiniz galeriler ve satıcılar devreye girer.

Tamamına kredili araç satın almanın kolaylığını size arada hiçbir aracı gerekmeksizin Finansevim, tüm güven duygusuyla birlikte sunar.

Finansevim’de Kredisiz Araç Almak için Başvurabileceğiniz Tasarruf Modelleri Nelerdir? 

Özellikle tamamına kredili araç satın alır gibi hiçbir peşinat ödemeden araba alabileceğiniz iki modeli tanıtmak istiyoruz:

1. Vade Ortası Modeli

Kredisiz bir şekilde satın almak istediğiniz aracınızı bulmak ilk adım olacak. Hayallerinizdeki aracı bularak bütçenizi de belirleme aşamasını gerçekleştirmiş olacaksınız. İhtiyacınız olan tasarruf tutarı böylece ortaya çıkacak.

Vade Ortası Model, hem peşinatlı hem de peşinatsız imkân sunuyor. Tamamına kredili araç alır gibi peşinatsız ama aynı zamanda kredi süreci gibi zorlukları olmadan kredisiz ödeme yapmak istiyorsanız modelin peşinatsız seçeneği tam siz göre. Peşinatla taksitlerinizi hafifletmek isterseniz belli bir kısmını ödeyebilme hakkına da bu modelde sahipsiniz. Peşinat durumunuzu kendiniz belirledikten sonra sıra; kredisiz araba alma aşamasının taksit miktarını vade seçimi olarak belirleme adımına geliyor.

Bu modeli diğer tüm seçeneklerden ayıran özellikse, taksit ve ödemelerinizi planlama hakkına sahip olmanız. Dilediğiniz zaman ödemelerinizi kapatabilir ya da ödeme zorluğu çektiğiniz dönemlerde taksitlerinize sonra devam edebilmek üzere mola verebilirsiniz.

Vade Ortası Model’de tahsisat tarihiniz size yasal güvencelere dayalı sözleşmenizin imzalanması esnasında bildirilir; böylece uzun bir bekleme süreci yaşamazsınız.

2. Çekiliş Modeli

Bu modelde de önceliğiniz bütçenizi yani tasarruf tutarınızı belirlemek olacak. Tasarruf miktarını belirledikten sonra, peşinatlı ya da peşinatsız tercihinizi belirlemede de söz sahibi tamamen sizsiniz.

Peşinat tercihinizden sonra taksitli vade seçiminize karar verirsiniz. Kredisiz araba alırken hiçbir faizle karşılaşmadığınız Finansevim modellerinde, bütçenize göre taksit tutarlarını belirleyerek olası maddi zorluklardan korunabilirsiniz. Vadelerinizi belirledikten sonra karşılıklı yasal güvencelere dayalı bir sözleşme imzalanır.

Bunların ardından tahsisat tarihi belirleme gününde noter huzurunda gerçekleşen çekilişle tasarrufunuzu kullanacağınız tarihiniz belirlenir. Tahsisat evraklarınızı teslim ettiğiniz ayı takip eden ayda kredisiz arabanıza sahip olabilirsiniz. Tasarruf tahsisatının ardından taksitleriniz sabit bir hale gelir ve borcunuz bitene kadar ödemelerinizi faizsiz bir şekilde tamamlamanın rahatlığını yaşarsınız.

Finansevim’in tasarruf modellerinde peşinat şartı olan tek model ise Serbest Ödeme Modeli’dir.

3. Serbest Ödeme Modeli

Bu modelde, araç tasarrufunuzun belli bir kısmını peşin ödedikten sonra, kalan tutarı kendi gelirinize ve ödeme planınıza uygun şekilde dilediğinizce taksitlere bölersiniz. Tahsisat tarihini sizin belirlediğiniz bu modelde, faizsiz vadeli taksit planlarınızla dilediğiniz zaman arabanıza kavuşursunuz.


Finansevim tasarruf modelleriyle kredisiz araba almanın güvenini yaşarken, taksitlerinizi ve bütçenizi değil; sadece aracınızda geçireceğiniz keyifli anları ve gelecek seyahat planlarınızı düşünürsünüz. 

Detaylı Bilgi için Sizi Hemen Arayalım

Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.
SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.