444 6 379

Konutta 2020 Programı Açıklandı

2020; yeni yıl ve etkin yeni başlangıçlara öncü çok sayıda hizmet sahası yenilenme çalışmasından geçmektedir. Konut organize dokusu ve yapılaşma hareketi bunlardan biridir. Konut politikaları dâhilinde, konut sahibi olmak isteyen herkese;   toplumun alıcı kesimi için öngörülen önemli ve paket program niteliğinde maddeler içren finans desteği sağlanmaktadır.

 • Cumhurbaşkanlığı yıllık programında yer alan başlığı ile stok varlığı, kentsel dönüşüm, daha iyi ve yaşanabilir bir kent algısı için kentsel önlemler, dar gelirli vatandaşların kente ulaşma süreci ve yapılandırma çalışmaları’’ konutta 2020 programı açıklandı ‘’ haberinin temel ana fikrine, özelliğine dikkat çekmektedir.
 • 2020 konut yapılaşması kapsamında köklü değişikler yılı olarak hafızalara kazınacağa benziyor. Değeri 5 milyon ve daha fazla mali değere sahip taşınmaz varlıkları sahiplerinden  ‘değerli konut vergisi’’  alınması planlanmaktadır.2020 Cumhurbaşkanlığı yıllık programı kapsamında; ulaşım, altyapı, kentsel dönüşüm, enerji verimliliği ve kullanım alanı, yatay mimari yapıları ve kentsel yapı organize politikaları gibi toplumu büyük ölçüde ilgilendiren  önemli  bildirimleri olan   detaylar bütünü olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • İhtiyaç dâhilinde konut ihtiyaç ve arzına yönelik yapılan çalışmalarda talep edilen konut yapı ve arz miktarı uyumu sağlanarak arz –talep dengesi kurulması amaçlanmaktadır. Cumhurbaşkanlığı yıllık çalışma programı dâhilinde sürdürülen bu hizmetler; konut stoku sağlanarak, yetersiz görülen mecralarda, konut desteğine ihtiyacı olan sosyal tabaka ve geçim miktarı ve çizelgesi saptanarak, konut açığı kapatılacak ekonomik denge mesken desteği dâhilinde gerekli uyarılar yapılarak fayda sağlanacaktır. Finansal varlık eşiğini harekete geçiren bakanlık; ihtiyacı yerleşme planına göre düzenleyecek ev ve mesken tipi yerleşmelerine yönelik konut stoku merkezi bütçeden sağlanacaktır.
 • Mekânsal Adres Kayıt Sistemi  (MARKS) ile Merkezi sicil Kayıt Sistemi  (MERSİS) verilerin çevrim içi sürekliliği ve bu verilerin Tapu Ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBIS) verileri ile karşılaştırılmalarının yapılması işlemi ve analiz çalışmaları, bu doğrultuda yapılacak her türlü hizmet te Cumhurbaşkanlığı yıllık çalışma programı dâhilindedir.
 • Konut Araştırma projesi kapsamında dar gelirli ve mali-sosyal konjonktürde dezavantajlı gruplar teşhis edilerek, konut ihtiyaçlarını karşılama noktasında konut erişim kolaylığı çalışmaları hız kazanmıştır. Kamu ve özel sektör işbirliği neticesinde tüm finansal kaynakları seferber ederek, bu vatandaşlara destek sağlamak temel strateji noktasında yapılacaklar listesinde en baş sıralardadır. Dayanıklı, güvenilir, kapsama alanı geniş, ekonomi dağarcığı yeterli ve tatmin noktasında, temel alt yapı hizmeti ve korumasına bağlı, sürdürülebilir, iklim çeşitliliğine zorluklarına karşı dirençli bir konut temini sağlamak başlı balına proje dâhilinde ve kapsamındaki hizmetlerdendir.
 • Isı yalıtım sistemine yeni revize çalışmaları getirilerek, sadece ısıtma değil, soğutma enerji ihtiyacı ve kullanımı da revize yalıtım kapsamına alınacaktır. Acil afet durum planları dâhilinde ilgili kurumlarca işbirliği sağlanarak kentsel doku ve kentin konut özellikleri ve yapısı imar planı çerçevesinde yeniden düzenlenecek, kentsel dönüşüm hareketi başlatılacaktır.
 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 3 ayrı model sunar; Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu, Relax Ödeme Fonu

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM