444 6 379

Konut Kredisi Nedir?

Ev sahibi olmak günümüz yaşam şartlarında ancak belli yüklerin altına girilerek gerçekleşebilmektedir. Pek çok vatandaş ev alımları için konut kredilerine başvurmaktadır. Peki, konut kredisi nedir ya da çekilen krediler vatandaşlara avantaj sağlamakta mıdır? Bankalar, müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için pek çok farklı kredi türü temin etmektedir. Gayrimenkul alımlarında kullanımı mümkün olan kredilerin genel ismi ise konut kredisi başlığı altında toplanmaktadır.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisi almak için öncelikle bir banka ile görüşme sağlanması gerekmektedir. Bankalar kendilerine verilen taban ve tavan fiyatları üzerinden faiz oranları belirlemektedir. Her bankanın kredi faiz oranları değişiktir. Alımlardan maksimum fayda sağlayabilmek için krediler için farklı bankalarla konuşulması önerilmektedir. Bunun yanı sıra alımlarda genel çerçevede satın alınmak istenen ev teminat olarak gösterilmektedir. Ayrıca geri ödemelerdeki vade rakamları da değişebilmektedir. Otuz yıla kadar uzayabilen taksitler çekilen rakamların üç katına kadar geri ödeme yapılmasını gerektirmektedir. Ayrıca kredi çekimleri için belli evrakların tamamlanması gerektiği unutulmamalıdır.

Konut Kredisi İçin İstenen Evraklar

Bankalar konut kredisi için istenen evraklar konusunda da birbirlerinden farklı şekilde hareket edebilmektedir. Genel çerçevede kredi teminlerinde ipotek sistemi uygulanmaktadır. Bu da ödemelerin gerçekleşmemesi halinde mülklerin ipotek edilmesi sonucuna götürmektedir. Fakat bazı bankalar bu sistemin yanı sıra kefil istemine de gidebilmektedir. Kredi alımlarında bankaların kişilerden aylık gelirlerini gösteren resmi belgeler talep etmektedir. Farklı bankalardaki hesapların dökümleri, aylık giderler ya da farklı taşınmazlar bulunuyorsa onların listeleri de istenen evraklar arasında sayılabilmektedir.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Vatandaşlar için konut kredisi faiz oranları oldukça yüksek gelmektedir. Bu durum uzun süre emlak piyasalarının durgunlaşmasına yol açmıştır. Piyasaların hareketlenmesi için devlet eli ile yapılan müdahale neticesinde faiz oranlarının 0,99’a indirilmesi sağlanmıştır. Ancak verilen faiz oranları her bankada görülmediği gibi sabit de değildir. Olası artışlara karşın bireylerin kredi alımlarından önce araştırmalarını tamamlamaları önerilmektedir. Üstelik konut alımlarında kredi çekmek artık tek yöntem değildir. Tercih eden vatandaşlar tasarrufa dayalı sistemler üzerinden peşinatsız ve faizsiz şekilde ev alabilmektedir.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 2 ayrı model sunar; Çekiliş Modeli, Vade Ortası Modeli

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM