444 6 379

Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Konut kredisi bankaların en sık verdiği krediler arasında yer almaktadır. Bu durumda ülkemizde gayrimenkul alımlarındaki alışkanlıklar oldukça etkilidir. Konut satın almak ve gerekli birikimleri tamamlamak konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar bankaların yolunu tutmaktadır. Bu kapsamda birkaç önemli soru gündeme gelmektedir. Konut kredisi kaç günde sonuçlanır, vatandaşların en çok merak ettikleri sorulardan biridir. Çünkü pek çok birey hangi evi alacaklarına karar vermelerinden sonra kredi taleplerinde bulunmaktadır. Evlerin farklı kişilere satılmaması için de kredilerin ne kadar zamanda çıkacağı bir hayli önem arz etmektedir.

Konut Kredisi Kaç Gün Sürer?

Bankalar kredi teminlerinde kendilerine has politikalar uygulamaktadır. Uygulanan politikaların birbirine benzer yönleri bulunmasına karşın oldukça farklı sistemlerden oluştukları da bilinmektedir. Ancak kredilerin çıkmasında ortalama rakamların verilmesi yanlış olmayacaktır. Konut kredisi sonuçları elde etmede minimum gün sayısı üçtür. Fakat günler işgünü bazında değerlendirilmelidir. Çünkü bankalar hafta sonlarında işlem görmemektedir. Yani başvurular Cuma günü yapılmışsa en hızlı sonuçlar salı günü alınacaktır. Ülkemizde bulunan bankalarda ortalama olarak verilecek rakamlar her daim kredi sonuçlarında daha sık rastlanmaktadır. Konut kredilerinin çıkmasında ortalama olarak sunulan işgünü sayısı beştir.  Bunun yanı sıra işlemlerin aksaması ya da bankaların çok yoğun olarak çalışması halinde sonuç alımları daha da uzayabilmektedir. Geciken sonuçlar için verilen işgünü sayısı ise ondur. Geçmiş yıllarda kredi konusunda sıkıntıları olan ya da kredi not düşük olan bireylerin işlemlerinin sonuçlanması da on işgününü bulabilmektedir. 

Konut Kredisinin Sonuçlanması İçin Hangi Aşamalardan Geçilmelidir?

Bankaların konut kredisi ne kadarda sonuçlanır hakkında aşamalar halinde bilgi paylaştıkları da görülmektedir. Bireyler kredi talepleri için öncelikle ön onay süreci geçirmektedir. Bu süreç içerisinde talepte bulunan bireylerin kredi notları değerlendirilmektedir. Sıralı şekilde atılan adımlarda risk profillerinin belirlenmesi de bir hayli önemlidir. Kredi talebinde bulunan her bireyin istedikleri kredileri temin etmeleri mümkün değildir. Bankalar kendilerini teminata alabilmek için detaylı incelemeler gerçekleştirmektedir. Ekspertiz süresini atlatanlar için iş yasal evraklara kalmaktadır. Evrakların tamamlanması neticesinde kredi miktarları kullanıcı hesaplarına gönderilmektedir.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 3 ayrı model sunar; Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu, Relax Ödeme Fonu

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM