444 6 379

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Konut kredisi alımları pek çok vatandaş için gayrimenkul alımlarından önce başvurulan sistemlerdir. Kredilerin sadece peşinat ödemeleri için kullanıldığı gibi konutların tamamı için kullanılabildiği de bilinmektedir. Ülkemizde konut rakamları yüksektir. Bu da bankalardan çekilen kredi miktarlarının ve geri ödenecek rakamların yüksek olmasına yol açmaktadır. Ayrıca bankalar, yüksek rakamlarda kredi sağlayacakları için başvuruda bulunan müşterilerinden bazı evrak ve belgeleri tamamlamalarını istemektedir.

Konut Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Bankaların konut kredisi için gerekli evraklar listeleri temel çerçevede birbirine benzemektedir. Fakat bazı bankaların farklı belge türlerini talep ettikleri de bilinmektedir. Belgelerin net listeleri için hangi bankalardan kredi çekilmek istendiğine karar verilmesi istenmektedir. Fakat her banka; kimlik, ehliyet ya da pasaport istemektedir. Maaş bordrosu ya da vergi levhası da bankaların kişisel olarak istedikleri belgeleri arasında bulunmaktadır. Bunların yanı sıra bankalar alınacak olan konutun belli belgelerini de istemektedir. Kat mülkiyeti tapusu ya da yapı kullanım izin belgesi bu tip belgeler arasında en önemlileridir. 

Konut Kredisinde Yaptırılması Gereken Sigortalar

Konut kredisi için gerekli belgeler arasında sigortalar da yer almaktadır. Ülkemizde binaların deprem sigortalarının bulunması zorunludur. Bu neden yüzünden bankalar bu sigortaya sahip olmayan yapılar için kredi temini yapmamaktadır. Aynı şekilde evler için konut sigortası da bankaların istedikleri belgelerden biridir. Konut alım kredisi çekmek isteyen vatandaşların bireysel yaşam sigortalarının da olması gerekmektedir. Sigortaların bulunmaması kredi çekimine mani olmaktadır.

Konut Kredisi Çekerken Mali Durumu Gösteren Belgeler

Vatandaşların konut kredisi çekmek için çekilen krediyi geri ödeyebileceklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Bankalar bu bağlamda minimum bir kefil istemektedir. Kefillerin yanı sıra bireysel ödeme güçlerinin yani mali durumların olduğuna yönelik belge taleplerinde de bulunulmaktadır. Kişiler otomobil sahibi iseler araçlarının model ve yıllarını belirtmek zorundadır. Aylık gelirleri ve giderlerinin rakamları da istenen belgelerdendir. Bunun yanı sıra farklı bankalarda bulunan hesaplardaki gelir dökümleri de bankalar tarafından talep edilebilmektedir. Konut kredisi talebinde bulunmak isteyenlerin üzerlerine kayıtlı farklı taşınmazlar varsa, onların listesini de bankalara bildirmelidir.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 2 ayrı model sunar; Çekiliş Modeli, Vade Ortası Modeli

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM