444 6 379

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

Birçok insanın hayali, istediği gibi bir evin sahibi olabilmektir. Çoğu insan senelerdir birikim yaparak hayal ettiği şekilde bir ev sahibi olmayı arzu etmektedir. Çok sayıda firmanın desteklediği ve yaptığı projeler ile günümüzde ev sahibi olabilmek çok da zor olmuyor. Ancak ev sahibi olabilmeniz için ilk şart düzenli bir gelirinizin olmasıdır. İnsanlar çoğu zaman bankaların uyguladıkları konut kredilerinden yararlanarak ev sahibi olmayı uygun görürler ancak banka faizlerin fazla olması nedeni ile aldığınız konutun fiyatı bu faizler sonucunda iki katına çıkmaktadır. Bu nedenle ev sahibi olabilmek için farklı alternatifler aranmaktadır. Çoğu zaman bu alternatifler kira öder gibi ev sahibi olabilmek olarak algılanmaktadır.

Kirada Otururken Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Eğer düzenli bir geliriniz varsa ve geliriniz hem kira ödemeye hem de geçiminizi sağlamaya yetecek kadar düzenli ve fazla ise bu durumda aylık düzenli ödemeler ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Birçok firma bu konuda banka faizine bulaşmadan insanları ev sahibi yapabilmek için teşvik etmektedir. Her firmanın bu konudaki uygulaması farklı olmakla birlikte genel olarak mantıken aynı şekilde ilerlemektedir. Kirada otururken banka ile görüşüp bir konut kredisi kullanarak ev sahibi olabilmeniz mümkün. Konut kredisi kullanım şartları biraz katı ve banka faiz oranları biraz yüksek olsa da bu şekilde ev sahibi olmuş çok sayıda kişi bulunuyor. Konut kredisi alma imkanınız var ise ve eviniz de hazır ise bu durumda fazla kira ödemeden hemen kendi evinize geçerek hem kira ödemekten kurtulmuş olursunuz hem de kendi evinize ödeme yapmış olursunuz. Banka kredisi ile ev almanın avantajı bu şekilde oluyor. Ev sahibi olma süreniz daha kısa sürüyor.

Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

Bir diğer ev sahibi olma yöntemi birçok firmanın uyguladığı gün mantığındaki yöntemdir. Bu mantıkta sizin gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler toplanıyor ve belirli grup sayısına göre vadeler belirleniyor. Örneğin siz 36 kişilik bir gruba girdi iseniz 36 ay vade ile ev tutarı ödüyorsunuz. Bu uygulama da kura mantığına göre her ay bir aile ev sahibi oluyor. Ödemeleri kendi bütçenize göre belirleyebiliyorsunuz. Tek dezavantajı kura olması. Yani bu durumda süreç uzayabiliyor. Siz hem mevcut kiranızı hem de ev sahibi olmak istediğiniz için bu firmanın ödemesini yapıyorsunuz. Her ne yolla ev sahibi olacaksanız olun piyasa koşullarını çok iyi araştırmanız ve konut fiyatlarını çok iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 2 ayrı model sunar; Çekiliş Modeli, Vade Ortası Modeli

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM