Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak
Barınma en temel ihtiyaçların başında geliyor. Bu ihtiyacı sağlamak için imkan bulanlar ev sahibi oluyor, diğer kişilerse kiracı olarak her ay belli miktarda ödemeler yaparak kaldıkları evde yaşamlarını sürdürüyorlar.

Barınma en temel ihtiyaçların başında geliyor. Bu ihtiyacı sağlamak için imkan bulanlar ev sahibi oluyor, diğer kişilerse kiracı olarak her ay belli miktarda ödemeler yaparak kaldıkları evde yaşamlarını sürdürüyorlar. Ancak bu durumda, sadece ödediğiniz aylar kadar o evde kalabiliyorsunuz. Evle ilgili temel bazı noktalarda söz sahibi olmak neredeyse imkansız. İstediğiniz bir odayı dilediğiniz renge boyamak, odaları birleştirmek gibi konular tamamen ev sahibinin karar mekanizmasına bağlıdır. Üstelik ev sahibinizin beklenmedik zamanlarda yapabileceği kira artışları ya da kendi evine ihtiyaç duyabileceği durumlarda ansızın kiracının evden çıkarılmasının talep edilmesi gibi istenmeyecek durumlar da cabası.

Özetle, kiracı olarak yaşamak ancak o ay için sizi rahatlatacaktır. Gelecek vadede hiçbir faydası olmayan bu durumdan kurtulmanın en iyi yolu da ev sahibi olmaktan geçer.

Ev sahibi olmak için yüz binlerce TL birikim yapmanız gerekmiyor. Dilediğiniz taksit tutarlarıyla kira öder gibi ev sahibi olabilmeniz mümkün. Böylece bir yandan ödemelerinizle bir ev sahibi olursunuz, diğer yandan da ödemeleri bir kiracı gibi sürece yayarak maddi açıdan zorlanmazsınız.

Kira öder gibi ev sahibi olduğunuzda, bir yandan sahibi olduğunuz evde yaşamaya başlayıp bir yandan ödemelerinizi aylara bölerek yaparken, kendi evinizin rahatlığında dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Kendi ev sahibiniz yine kendinizsinizdir.

Kira öder gibi taksitle ev sahibi olurken, en korkulan detaysa faizlerdir. Ev sahibi olmak isteyen herkes, bunu herhangi bir faize maruz kalmadan, minimum zararla gerçekleştirmek ister.

Finansevim sizi hiçbir faiz olmadan, sıfır zarar ile güvenli bir şekilde kira öder gibi ev sahibi yapıyor. Sunduğu üç ayrı tasarruf modeliyle Finansevim, sözü ve son kararı size bırakarak hayallerinizdeki eve kavuşmanızda en büyük destekçiniz.

Finansevim ile Kira Öder Gibi Ev Almak 

Finansevim ile kira öder gibi ev sahibi olmak için üç ayrı tasarruf modelinden birine başvurabilirsiniz.

1. Tasarruf Modeli: Çekiliş Modeli


Çekiliş modelinde öncelikle tasarruf tutarı belirlenir. Sahip olmak istediğiniz evin bütçesi (150.000 TL mi, 300.000 TL gibi) tasarruf tutarı olarak belirlendikten sonra, isteğinize göre peşinatlı ya da peşinatsız seçim yapabilirsiniz. Sıradaki işlem vade seçimidir. Kira öder gibi ev sahibi olabilme avantajı için aylık ödemek istediğiniz, bütçenize uygun bir şekilde sizi maddi olarak zorlamayacak taksit miktarınızı belirlersiniz. 18-24-36-48-60-84-120-180-240-360 kişilik gruplardan herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ardından karşılıklı yasal güvencelere dayalı sözleşme imzalanır.


Tasarrufunuzu kullanacağınız tarih, tahsisat tarihi belirleme gününde noter huzurunda yapılan bir çekilişle belirlenir. Çekiliş sonucu çıkan tahsisat tarihinizde ihtiyacınız olan tutarı kullanabilirsiniz. Tasarruf tahsisatı yapıldıktan sonra taksitleriniz sabit bir hale gelir. Çekiliş sonucunda çıkan tarihin belirtildiği ayda, tahsisat evraklarınızı hazırlayıp takip eden ayda da evinize kavuşabilirsiniz.


2. Tasarruf Modeli: Vade Ortası ModeliBu modelde de öncelikle tasarrufunuzun miktarını belirlersiniz. Bütçe durumunuzu göz önünde bulundurarak peşinatlı veya peşinatsız modeli seçtikten sonra, aylık ödemek istediğiniz taksit miktarını ve vade seçimini planlarsınız. Vade ortası modelde, tahsisat tarihiniz sözleşmenin imzası gerçekleştiği anda size bildirilir.Herhangi bir kiracının ev sahibine birkaç ay ödeme yapamayacağını söylemesi çok da mümkün gözükmüyor, öyle değil mi? Çünkü bu, ev sahibini zor durumda bırakabilir. Ancak Finansevim’in Vade Ortası Modeli’nde ödeme döneminiz içinde taksitlerinizi ve ödeme planınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Maddi olarak zorlandığınız bir süreçten geçerseniz, Finansevim desteğini hissettirerek size, taksit ödemelerinize mola verebilme imkânı tanır. Bütçeniz rahatladığındaysa ödemelerinize kaldığı yerden devam edebilirsiniz. Veya maddi olarak gelirinizde bir artış yaşama durumunuzda borçlarınızı daha erken bir sürede kapatmak isteyebilirsiniz. Finansevim, bu modelde buna da imkân tanır. Borçlarınızı kapadıktan sonra başka bir ev daha almak isterseniz yeni modellerimizden tekrar yararlanabilirsiniz.


3. Tasarruf Modeli: Serbest Ödeme Modeli


Serbest Ödeme Modeli’ni diğer modellerden ayıran tek özellik sadece peşinat ödeme zorunluluğu olmasıdır. Sahip olmak istediğiniz evin bütçesini kararlaştırarak tasarruf miktarınızı belirlersiniz. Ardından tasarrufunuzun belli bir kısmını peşin olarak ödersiniz. Üstelik bu modelde teslimatınızı alacağınız tahsisat tarihini siz belirlersiniz.Kira öder gibi ev sahibi olma kolaylığını güvenle yaşayacağınız Finansevim’de, tasarruf modelinizi kendi ihtiyaçlarınıza göre belirleyerek evinize kavuşabilirsiniz.Detaylı Bilgi için Sizi Hemen Arayalım

Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.
SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.