Yüksek Faizle Ev Almak Mı Birikim Yaparak Ev Almak Mı Daha Mantıklı?

Yüksek faizle ev almak mı birikim yaparak ev almak mı daha mantıklı sorusu günümüzde ev sahibi olmak isteyen insanların en çok sorduğu ve cevabını merak ettiği sorulardandır. İnsanlar için ev sahibi olma düşüncesi beraberinde büyük bir sorumluluğu yanında getirir. Ev sahibi olmak için kimileri yıllarca birikim yaparlar kimisi de o anki maddi durumuna göre bir ödeme planı dahilinde yüksek faizle kredi çekme girişiminde bulunur.

Yüksek Faizle Kredi Almanın Avantajları

Yüksek faizle kredi almanın avantajları denildiğinde ilk akla gelen daha kısa sürede ev sahibi olmaktır. Nitekim birikim yöntemini tercih eden insanlar yıllarca ev sahibi olabilmek adına para biriktirirler. Bu şekilde ev sahibi olmak uzun yıllar alacaktır ve insanlar ev sahibi olabilmek için bu süreçte inanç kaybı yaşayabilmektedir. Aslında bu seçenek ciddi bir sabır da gerektiren bir durumdur. Bu uzun süreç içerisinde farklı nedenlerden dolayı o paranın bir kısmının kullanılma ihtimali yüksektir. Bu tür etkenlerde ev sahibi olma sürecini ciddi anlamda uzatır. Bu da yüksek faizle ev kredisi almanın daha avantajlı olduğunu gösterir.

Birikim Yaparak Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Birikim yaparak ev sahibi olmak her zaman için daha avantajlıdır; çünkü faizli sisteme bağımlılık gerektirmez. Yalnız bu sürecin uzun bir süreç olduğunu ve bu da birikim yaparak ev almanın dezavantajı olduğunu belirtmiştik. Bununla beraber hiçbir borca girmeden ev sahibi olmak tabi ki de her zaman daha avantajlıdır ve her insan bu yöntem ile ev sahibi olmak ister. Tabi bu herkesin kaldırabileceği türden bir sorumluluk değildir. Zira bu uzun yıllar boyunca ilk başta hedeflenin paranın bir kenara koyularak biriktirilmesi gereklidir. Ayrıca biriken paranın insanları rehavete sokacağı da aşikârdır. O paraya güvenerek planlar yapan birçok insan birikmiş paranın verdiği güven ile yanlış yatırımlar yapabilmekte veya lüzumsuz para harcamaktadır. Bu sürecin uzamasını sağladığı gibi, insanların da ev sahibi olmak yolunda kendilerine olan inancın sorgulamasına neden olur.

Birikim yaparak ev sahibi olmanın en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de, bir evi değerinde almaktır. Şöyle ki yüksek faiz ile kredi çekip ev alan birisi kredinin yüksek faizlerini de hesap edersek daha fazla ödeme yaparak bir eve sahip olur. Birikim yaparak ev sahibi olan insan ise bu evi değeri ne ise, o değerde alacaktır. Aynı zamanda yüksek faiz ile ev alan kişi, evi aldıktan sonra yıllarca kredi borcunu ödeyecekken, birikim yapan kişi hiç borç stresini yaşamadan ev sahibi olacaktır. Bu aşamada Finansevim sizi en kısa sürede en uygun fiyatlar ile ev sahibi yapma imkanını sunar. Bu seçenek ile birlikte krediye bağlı olmadan ve peşinat vermeden ev sahibi olabilmek mümkündür.

Siz de hemen 444 63 79 numaralı Finansevim detaylı bilgi hattını arayarak aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilir ev sahibi olma hayallerinize kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Diğer Haberler

Finansevim Avantajları Nedir?
Finansevim Avantajları Nedir?

Dünyanın birçok yerinde kullanılan tasarrufa dayalı finans sistemi ülkemizde ilk defa Finansevim kullanmıştır. Ev, araba almak isteyen herkes, gelirle

Detaylı Bilgi
Ev Sahipleri Dikkat! Emlak Vergisinden Kimler Muaf Olabiliyor?
Ev Sahipleri Dikkat! Emlak Vergisinden Kimler Muaf Olabiliyor?

Ev, arsa ya da iş yeri gibi bir gayrimenkule sahip olmak belli sorumlulukları da beraberinde getirir. Gayrimenkul sahiplerinin tamamını ortak olarak ilgilendiren konul

Detaylı Bilgi
Finansevim Hakkında Şikayet Var Mı?
Finansevim Hakkında Şikayet Var Mı?

Finansevim firması hakkında gelen yorumlar incelendiği zaman sistemin ne derece sorunsuz ve nitelikli şekilde işlediğini siz de görebilirsiniz. Sistem

Detaylı Bilgi