Senetle Ev Alacakların Bilmesi Gereken 6 Şey!

Ev alma süreci önemli kararların alındığı ve uygulama noktasında sabırla kat edilmesi gereken çok uzun ve yorucu bir yolculuktur. Başından sonuna kadar önemi ve vurgulanan birçok öğesi ev alıcıları tarafından takip edilmektedir. Her aşaması titizlikle incelenmektedir. Faizsiz finans destekleri ile ev sahibi olmak katılım evim gibi destek firmalarının en işlek ve en çok rağbet gören iş ve hizmet alanlarının müşterilerine sundukları en değerli nimetlerdendir. Süreci büyük bir başarı örneği ile takip eden katılım evim teknik personelleri ev alma sonrasında da alıcılarını bilgilendirmekte, sürece onlarla beraber ortak olmaktadır. Peşinatsız senet ve uzun vadede senetle daire satın almak her zaman masum görünmeyebilir. İnşaat firmaları, gayrimenkul değeri uzmanları ve tüm konut alıcı kesimi için en risksiz ve ödeme gücüne göre uzun vadede katılım ve ödeme kolaylığı sağlanmalıdır.

Kararını ev alma doğrultusunda yapan ve bu yönde katılım evim firmalarını ziyaret eden her vatandaş, aldıkları bilgi desteği ve teşvik politikaları ile hızlı şube iletişim kaynakları doğrultusunda her gün biraz daha büyümekte, firmalar vatandaşların ilgi odağı haline gelmektedir. Senetle ev alacak tüm alıcı kişi ve odakları, her şeyden önce sistemi iyi tanımalı, ne yapmak istediğine karar verip maliyeti ölçüsünde, katılım evim faizsiz ev alım modelini iyice tanıyıp kafasında tek bir soru işareti bırakmamalıdır. Senetle alacakların bilmesi gereken 6 şey ve önemli görülen, müşterinin mutlaka bilmesi gereken ayrıntılar şunlardır:

1- Tüketici kanunu yazılı mevzuatına göre; Tüketicileriden alınan her bir senet ayrı olmalı, nama yazılı bir şekilde taksit tutarı yazılı olarak gösterilmelidir. Tam bir kolaylık sağlayan bu sistemle ayrıntılara girmeden yoğun kalabalık iş çevrelerine girilmeden; tek muhatap olduğunuz konut alma işlemi yaptığınız yer şirket olacaktır.

2- Senetle ev alma sürecinde, inşaat mecralarının güvenilirliği, referans kişi ve kurumların resmi dayanakları ve deneyim süreleri, yetkinlik dereceleri ve profesyonel hizmet anlayışı prensipleri inşa süreçleri belirlenip; güvenilir ve doğru araştırmalar yapılmalıdır.

3- Satına alınmak istenen evin yapı-proje ruhsatı belgesine sahip olup olmadığı, temel dayanak noktası senedin tarafsız ve hile karışmayan objektif bir hizmet haritası çizmesidir.

4- Senetle ev alırken; inşaat firmalarının tayin ettiği ve müşterilerine sundukları proje ağının, taksit ve ödeme seçenekleri uzun vadede ödeme yapılması istenen ev, araba, arsa vs, kıymete çeşitli ödeme seçeneği sunması müşteriler açısından çok önemlidir.

5- Konut sahibi olmak isteyen herkesin ayrıca; inşaat bitirme sigortası var mı? Yok mu? Kesinlikle cevabını öğrenmesi gereken sorulardır. Sigorta her zaman doğru bir dayanak olup, güvencelerin en kaliteli ve tercih edileni olmuştur.

6- Önemle dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bir diğer önemli unsur ise, Kat İrtifakı’dır. Yatırım yapmak isteyen ve bu finansal yapı ile devam etmek isteyen firma, kişi, kurum vs. yatırımın bu çeşidi ile arasına mesafe koymalı, hak ve teminat hakları doğrultusunda güvenle konut evi alma sürecini tamamlamalıdırlar.

Diğer Haberler

Finansevim Ile Faizsiz Araba Alma Fırsatı Yakalayın
Finansevim Ile Faizsiz Araba Alma Fırsatı Yakalayın

Araba ve ev alımlarında son yıllarda yaşanan ekonomik sıkıntılar piyasaları da etkilemiştir. Bu neden yüzünden pek çok birey hayallerini ertelemek zorunda kalmaktadır....

Detaylı Bilgi
Faizsiz Ev Kredisi Oranı – Faizsiz Ev Sahibi Olma Yöntemi
Faizsiz Ev Kredisi Oranı – Faizsiz Ev Sahibi Olma Yöntemi

Konut satın almak yaşlı genç hemen herkesin öncelikli amaçlarından biridir. Bu durumun nedeni kiracı olmanın zorluklarından ileri gelmektedir. Üstelik...

Detaylı Bilgi
Sahibinden Kiralık Ev Arayanlar Dikkat! 555 Tl Ile Ev Sahibi Olun!
Sahibinden Kiralık Ev Arayanlar Dikkat! 555 Tl Ile Ev Sahibi Olun!

Barınma ihtiyacı ev sahibi olma fikri gün geçtikçe güncelliğini koruyan, nüfusun artması ile birlikte tüketim toplumları için bir zorunluluk ve temel ihtiyaç dâhilinde...

Detaylı Bilgi