Senetle Ev Alacakların Bilmesi Gereken 6 Şey!

Ev alma süreci önemli kararların alındığı ve uygulama noktasında sabırla kat edilmesi gereken çok uzun ve yorucu bir yolculuktur. Başından sonuna kadar önemi ve vurgulanan birçok öğesi ev alıcıları tarafından takip edilmektedir. Her aşaması titizlikle incelenmektedir. Faizsiz finans destekleri ile ev sahibi olmak katılım evim gibi destek firmalarının en işlek ve en çok rağbet gören iş ve hizmet alanlarının müşterilerine sundukları en değerli nimetlerdendir. Süreci büyük bir başarı örneği ile takip eden katılım evim teknik personelleri ev alma sonrasında da alıcılarını bilgilendirmekte, sürece onlarla beraber ortak olmaktadır. Peşinatsız senet ve uzun vadede senetle daire satın almak her zaman masum görünmeyebilir. İnşaat firmaları, gayrimenkul değeri uzmanları ve tüm konut alıcı kesimi için en risksiz ve ödeme gücüne göre uzun vadede katılım ve ödeme kolaylığı sağlanmalıdır.

Kararını ev alma doğrultusunda yapan ve bu yönde katılım evim firmalarını ziyaret eden her vatandaş, aldıkları bilgi desteği ve teşvik politikaları ile hızlı şube iletişim kaynakları doğrultusunda her gün biraz daha büyümekte, firmalar vatandaşların ilgi odağı haline gelmektedir. Senetle ev alacak tüm alıcı kişi ve odakları, her şeyden önce sistemi iyi tanımalı, ne yapmak istediğine karar verip maliyeti ölçüsünde, katılım evim faizsiz ev alım modelini iyice tanıyıp kafasında tek bir soru işareti bırakmamalıdır. Senetle alacakların bilmesi gereken 6 şey ve önemli görülen, müşterinin mutlaka bilmesi gereken ayrıntılar şunlardır:

1- Tüketici kanunu yazılı mevzuatına göre; Tüketicileriden alınan her bir senet ayrı olmalı, nama yazılı bir şekilde taksit tutarı yazılı olarak gösterilmelidir. Tam bir kolaylık sağlayan bu sistemle ayrıntılara girmeden yoğun kalabalık iş çevrelerine girilmeden; tek muhatap olduğunuz konut alma işlemi yaptığınız yer şirket olacaktır.

2- Senetle ev alma sürecinde, inşaat mecralarının güvenilirliği, referans kişi ve kurumların resmi dayanakları ve deneyim süreleri, yetkinlik dereceleri ve profesyonel hizmet anlayışı prensipleri inşa süreçleri belirlenip; güvenilir ve doğru araştırmalar yapılmalıdır.

3- Satına alınmak istenen evin yapı-proje ruhsatı belgesine sahip olup olmadığı, temel dayanak noktası senedin tarafsız ve hile karışmayan objektif bir hizmet haritası çizmesidir.

4- Senetle ev alırken; inşaat firmalarının tayin ettiği ve müşterilerine sundukları proje ağının, taksit ve ödeme seçenekleri uzun vadede ödeme yapılması istenen ev, araba, arsa vs, kıymete çeşitli ödeme seçeneği sunması müşteriler açısından çok önemlidir.

5- Konut sahibi olmak isteyen herkesin ayrıca; inşaat bitirme sigortası var mı? Yok mu? Kesinlikle cevabını öğrenmesi gereken sorulardır. Sigorta her zaman doğru bir dayanak olup, güvencelerin en kaliteli ve tercih edileni olmuştur.

6- Önemle dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bir diğer önemli unsur ise, Kat İrtifakı’dır. Yatırım yapmak isteyen ve bu finansal yapı ile devam etmek isteyen firma, kişi, kurum vs. yatırımın bu çeşidi ile arasına mesafe koymalı, hak ve teminat hakları doğrultusunda güvenle konut evi alma sürecini tamamlamalıdırlar.

Diğer Haberler

İstanbul'da Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak
İstanbul'da Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

İstanbul gibi bir metropolde kısıtlı bütçesi olan kişilerin dahi ev sahibi olması için farklı fırsatlar sunulmaya devam ediyor. En kısa süre içerisinde bu büyük şehrin...

Detaylı Bilgi
İstediğim Evi Ve Arabayı Alabiliyor Muyum?
İstediğim Evi Ve Arabayı Alabiliyor Muyum?

Birçok insanın hayali, bir ev ve bir araba sahibi olabilmektir. Eğer gelir durumunuz biraz yüksekse, bu hayali gerçeğe dönüştürmek mümkündür. Ancak orta veya dar gelir...

Detaylı Bilgi
Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?
Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Konut kredisi bankaların en sık verdiği krediler arasında yer almaktadır. Bu durumda ülkemizde gayrimenkul alımlarındaki alışkanlıklar oldukça etkilid...

Detaylı Bilgi
SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.