Faizsiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak uzun yıllardan beridir hem bir yatırım hem de bir gereklilik olarak görülmektedir. Fakat bundan bir on sene öncesinde kadar ev alımlarında daha rahat hareket edildiği bilinmektedir. Bireyler gerek alım güçlerinden gerek emlak piyasasının durumlarından kaynaklı olarak günümüzde alımlar için eskisi gibi rahat davranamamaktadır. Özellikle konut kredileri pek çok vatandaşın mağduriyet yaşamalarına neden olmaktadır. Çünkü konut kredilerinin geri ödemeleri maddi olarak kişilerin zorlanmasına hatta ödemelerin gerçekleşmemesine bile götürebilmektedir. Bahsedilen sıkıntıların yaşanmaması için faizsiz ev alma yöntemleri geliştirilmiştir.

Faiz Ödemeden Ev Almak

Vatandaşlar Finansevim kampanyaları sayesinde faizsiz kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Sistemlerin ana kaynağı yardımlaşma usulüne dayandırılmaktadır. Açıklamak gerekirse bu tarz sistemlerde belli gruplandırmalar yapılmaktadır. Yapılan gruplandırmalarda belirleyici esas ise ödeme güçleridir. Her katılımcı kendine göre aylık ödeme miktarı sunmaktadır. Sunulan miktarlar ise anı ödeme gücüne sahip olan kişileri bir grup altında toplamaktadır. Yapılan ödemeler grubun havuzunda biriktirilmektedir. Üstelik gerçekleştirilen ayarlamalar neticesinde havuz içerisinde birikimi sağlanan para her ay bir katılımcının ev sahibi olmasını garantilemektedir. O ayın şanslı ismi ise çekilen kuralar neticesinde belirlenmektedir. Kura çekimleri noter eşliğinde yapıldığı için ise işin içinde herhangi kafa karıştırıcı bir durum da bulunmamaktadır.

Faiziz Peşinatsız Ev Satın Alma Modelleri

Konut alımlarında faiz olmaması peşinat olması anlamına gelmemektedir. Faizsiz peşinatsız ev almak tasarrufa dayalı sistemler ile mümkün olmaktadır. Satın alma modelleri arasında yer alan fonlar sayesinde ödeme yapmak katılımcıları zorlamamaktadır. Çünkü fonlarda vade ortası, çekiliş ya da relax gibi alanlar bulunmaktadır. Var olan fonlar aynı zamanda hizmet modelleri olarak da nitelendirilebilmektedir. Bu sayede katılımcılar aylık gelirlerine göre ev alımlarından sonra artan taksitlerle anlaşma imzalayabilmektedir. Ya da aynı şekilde azalan miktarlarla ödemelerin yapılması da mümkündür. Bunun yanı sıra bazı bireyler rakamlar konusunda herhangi bir taahhüt vermek istemeyebilmektedir. Böyle durumlarda aylık maddi olanaklara göre değişim gösteren ödeme planlarına gidilmesi de mümkün olmaktadır.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Kira öder gibi ev almak için sistemlerde Türkiye’nin neresinde olunduğunun bir farkı bulunmamaktadır. Büyükşehirlerden ilçelere kadar her yerde istenen ev satın alınabilmektedir. Üstelik bu alanda yetkililer çok iyi yönlendirmeler yapmaktadır. Son olarak ev alımlarında havuzdaki para kullanılacağı ve nakit ödemelerin yapılacağı için fiyatlarda da uygun rakamlar elde edilmektedir. Ev alımları neticesince bireyler anında kendi evlerine geçebilmektedir. Böylelikle kendi evlerine geçen kişiler aylık kira masraflarını kendi evlerine ödemeye başlamaktadır. Bu da kira öder gibi ev alınması konusunu gündeme getirmektedir. Çekilişle belirlenen sıralarda ilklerde çıkan katılımcılar bu alanda daha şanslılardır. Çekişlilerin toplu olarak yapılması ise kişilerin maddi durumlarını ona göre ayarlamasını sağlamaktadır.

Siz de hemen 444 63 79 numaralı Finansevim detaylı bilgi hattını arayarak aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilir ev sahibi olma hayallerinize kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Diğer Haberler

Finansevim’Den Gazi Ve Şehit Ailelerine Ev Alma Fırsatı
Finansevim’Den Gazi Ve Şehit Ailelerine Ev Alma Fırsatı

Bazı yıllarda, evinizin değeri o yıl için maaşınızdan daha fazla artabilir. Kısıtlı konut arzı ve konut talebindeki istikrarlı bir artışla birlikte, dünyadaki çoğu ülk...

Detaylı Bilgi
Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek
Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

Birçok insanın hayali, istediği gibi bir evin sahibi olabilmektir. Çoğu insan senelerdir birikim yaparak hayal ettiği şekilde bir ev sahibi olmayı arzu etmektedir. Çok...

Detaylı Bilgi
Başvurudan Ne Kadar Süre Sonra Eve Taşınabiliyoruz?
Başvurudan Ne Kadar Süre Sonra Eve Taşınabiliyoruz?

Tasarrufa Dayalı Finans sistemini faizsiz olarak Türkiye’de uygulayan ilk kurum Finansevim’dir. Bu sistem, dünyanın birçok noktasında insanların hizmetine sunulmuş ve ...

Detaylı Bilgi
SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.