Bir Evin Olsun Istiyorsan Ne Yapman Gerekiyor?

Emlak sektörü ve ev çeşitliliği bakımından çok katlı bina yapımı, tripleks, dubleks, kat karşılığı ve müstakil gibi birçok ev ve türevleri bina yapıları son yıllarda varlığını artırarak devam ettirmektedir. Kiracı sıfatıyla birçok insan mali gücü doğrultusun adım atamamakta ev alma hayali sadece akıllarda yer eden bir proje hali ile kalmaktadır. Ekonomik dar boğaz ve hayat pahalılığı kimi aileler için sadece yaşama hakkı ile bile olsa barınma ihtiyacını karşılama yeterliliği ile kalmıştır. Lüks gibi görülen konut sahibi olma düşüncesi, tüketim toplumlarında zorlu sürecini devam ettirmektedir. Bir evin olsun istiyorsan ne yapman gerekiyor? Sorusu tüketim odakları ve ev alıcıları içi çok önem arz etmektedir. Çünkü konut sahibi olmayı istemek beraberinde sorumluluk gerektiren, kişinin kendi sosyal yapısını ve mali gücünü, ödeme taksit seçeneği ve bu güce sahip olma yetisi bakımından son derece bilinmesi gereken ve önlem alınması gereken unsurlardandır.

Finansevim gibi faizsiz sıfır kredi ile ev sahibi olmak toplum için öngörüsü yüksek ve başarı kaydı hayli gelişmiş bir ekonomik yapıdır. Destekleme politikaları ve devlet yardımları ve konut politikaları ile toplum ev sahibi olma gereksinimi karşılamaktadır. Bir hayli başarılı olan bütçe politikaları ile bu sosyal destek projeleri mali ölçüde, yardım ve ihtiyaç karşılamada yetkili mercilerce proje halini almıştır.

Ev sahibi olmak isteyen ve ekonomik tüm birikimini bu yönde harcamak isteyen herkes; önce kendini tanımalı, aile sosyal ve toplumsal beklentilerini gözden geçirmeli, para birikimini yeterli oranda ayırtıp, piyasa yoklaması yaparak; firma proje ve iktisat politikalarını maliyet esasına dayandırmalıdır. Önemli olan piyasanın ne kadar pahalı oluşu değil; ev almak isteyen bireylerin alım gücünün yeterli olup olmadığıdır. Ev alma aşamaları tek tek kontrol edilmeli, bina yapı ve yaşı, zemin özellikleri ve hasarlı olup olmaması, güvenilir kaynak araştırması ve uzman gözü tahlili, gibi birçok özellik bilgiyi kullanma ışığında araştırılmalı, Finansevim iletişim hizmetleri sonuna kadar kullanılmalıdır.

Banka araştırmaları yapılarak aralarında karşılaştırma yapılmalı, mali olarak en cazip olanı tercih edilmelidir. Tercih edilen bankalara, itibarın zorda kalmadıkça edilmemesidir. Çünkü neredeyse bir ev fiyat kadar kâr marjı sağlayan ve her geçen gün alıcılarından para akıtan sistem finans araçlar normal vatandaşın altından kalkamayacağı bir ekonomi savaş alanı haline gelmiştir. Tüketimin ve kapitalizmin savaş halinde olduğu bedelini vatandaşın ödediği bir sistemde kredili borç eşiğine girmek müşteriler için son derece tehlikeli ve ekonomik çöküşün habercisidir.

Finansevim faizsiz taksit seçenekleri ile konut sahibi olmak isteyen herkese rahat nefes aldırmış, sosyal devletin sağladığı en iyi destek politikalarındandır. Özel ya da kamu odaklı tüketici dengesini korumak isteyen her mekanizma, Finansevim gibi alıcısının faydasını düşünmeli, müşteriler de ev alırken mutlaka kampanya ve bilmesi gereken tüm soru –cevap unsurlarının analizini yapmalı hızlı bir şekilde işe koyulmalıdır. Adım atarken en önemli süreç karşılıklı güven ve anlayışa dayalı ekonomik taksit dağılımını doğrudan ve kaliteli bir şekilde yürütmektir.

Diğer Haberler

Finansevim Hakkında Şikayet Var Mı?
Finansevim Hakkında Şikayet Var Mı?

Finansevim firması hakkında gelen yorumlar incelendiği zaman sistemin ne derece sorunsuz ve nitelikli şekilde işlediğini siz de görebilirsiniz. Sistem...

Detaylı Bilgi
Finansevim Ile Senetle Ev Alma Fırsatı Yakalayın
Finansevim Ile Senetle Ev Alma Fırsatı Yakalayın

Finansevim, ev ya da araba almak hayalleri olan bireylerin hayallerini kolay bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bilindiği üzere art...

Detaylı Bilgi
Finansevim Ile Kredisiz Araba Alma Fırsatı Yakalayın
Finansevim Ile Kredisiz Araba Alma Fırsatı Yakalayın

Ev ya da araba sahibi olmak yakın zamanda bir lüks olmaktan çıkmıştır. Artık standart bir yaşama sahip olmak için ev ve araba bir şart haline gelmiştir. Ancak alımlar ...

Detaylı Bilgi