Bir Evin Olsun İstiyorsan Ne Yapman Gerekiyor?

Emlak sektörü ve ev çeşitliliği bakımından çok katlı bina yapımı, tripleks, dubleks, kat karşılığı ve müstakil gibi birçok ev ve türevleri bina yapıları son yıllarda varlığını artırarak devam ettirmektedir. Kiracı sıfatıyla birçok insan mali gücü doğrultusun adım atamamakta ev alma hayali sadece akıllarda yer eden bir proje hali ile kalmaktadır. Ekonomik dar boğaz ve hayat pahalılığı kimi aileler için sadece yaşama hakkı ile bile olsa barınma ihtiyacını karşılama yeterliliği ile kalmıştır. Lüks gibi görülen konut sahibi olma düşüncesi, tüketim toplumlarında zorlu sürecini devam ettirmektedir.

Bir evin olsun istiyorsan ne yapman gerekiyor?

Sorusu tüketim odakları ve ev alıcıları içi çok önem arz etmektedir. Çünkü konut sahibi olmayı istemek beraberinde sorumluluk gerektiren, kişinin kendi sosyal yapısını ve mali gücünü, ödeme taksit seçeneği ve bu güce sahip olma yetisi bakımından son derece bilinmesi gereken ve önlem alınması gereken unsurlardandır.

Finansevim gibi faizsiz sıfır kredi ile ev sahibi olmak toplum için öngörüsü yüksek ve başarı kaydı hayli gelişmiş bir ekonomik yapıdır. Destekleme politikaları ve devlet yardımları ve konut politikaları ile toplum ev sahibi olma gereksinimi karşılamaktadır. Bir hayli başarılı olan bütçe politikaları ile bu sosyal destek projeleri mali ölçüde, yardım ve ihtiyaç karşılamada yetkili mercilerce proje halini almıştır.

Ev sahibi olmak isteyen ve ekonomik tüm birikimini bu yönde harcamak isteyen herkes; önce kendini tanımalı, aile sosyal ve toplumsal beklentilerini gözden geçirmeli, para birikimini yeterli oranda ayırtıp, piyasa yoklaması yaparak; firma proje ve iktisat politikalarını maliyet esasına dayandırmalıdır. Önemli olan piyasanın ne kadar pahalı oluşu değil; ev almak isteyen bireylerin alım gücünün yeterli olup olmadığıdır. Ev alma aşamaları tek tek kontrol edilmeli, bina yapı ve yaşı, zemin özellikleri ve hasarlı olup olmaması, güvenilir kaynak araştırması ve uzman gözü tahlili, gibi birçok özellik bilgiyi kullanma ışığında araştırılmalı, Finansevim iletişim hizmetleri sonuna kadar kullanılmalıdır.

Faizsiz sistemlerin araştırmaları yapılarak aralarında karşılaştırma yapılmalı, mali olarak en cazip olanı tercih edilmelidir. Tercih edilen faizsiz sistemlere, itibarın zorda kalmadıkça edilmemesidir. Çünkü neredeyse bir ev fiyat kadar kâr marjı sağlayan ve her geçen gün alıcılarından para akıtan sistem finans araçlar normal vatandaşın altından kalkamayacağı bir ekonomi savaş alanı haline gelmiştir. Tüketimin ve kapitalizmin savaş halinde olduğu bedelini vatandaşın ödediği bir sistemde kredili borç eşiğine girmek müşteriler için son derece tehlikeli ve ekonomik çöküşün habercisidir.

Finansevim faizsiz taksit seçenekleri ile konut sahibi olmak isteyen herkese rahat nefes aldırmış, sosyal devletin sağladığı en iyi destek politikalarındandır. Özel ya da kamu odaklı tüketici dengesini korumak isteyen her mekanizma, Finansevim gibi alıcısının faydasını düşünmeli, müşteriler de ev alırken mutlaka kampanya ve bilmesi gereken tüm soru –cevap unsurlarının analizini yapmalı hızlı bir şekilde işe koyulmalıdır. Adım atarken en önemli süreç karşılıklı güven ve anlayışa dayalı ekonomik taksit dağılımını doğrudan ve kaliteli bir şekilde yürütmektir.

Diğer Haberler

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek
Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

Birçok insanın hayali, istediği gibi bir evin sahibi olabilmektir. Çoğu insan senelerdir birikim yaparak hayal ettiği şekilde bir ev sahibi olmayı arzu etmektedir. Çok...

Detaylı Bilgi
Altın Günü Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı
Altın Günü Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Ev alıcıları 3 tiptedir. Birinci tip ev alıcısı yani ev alıcılarının ezici çoğunluğu, yaşamak için bir ev satın alan insanlardır. İkinci tip ise, mülkleri indirimli ol...

Detaylı Bilgi
Ev Almak İsteyenlere Güvenilir Yöntem
Ev Almak İsteyenlere Güvenilir Yöntem

Konut ihtiyacı ve ev sahibi olma arayışları, beraberinde önemli aşamaları ve uzman bir kadro ile çalışmayı gerektirir. Bu süreçte hizmet alma zorunda lığı fikri dâhili...

Detaylı Bilgi
SİZİ ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Hemen Ara
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.