Artan Ödemeli Kredi İle Borçlarınızdan Daha Hızlı Kurtulun

Artan ödemeli kredi sayesinde çok daha düşük miktarlar da taksit ödeyebilir ve ödeme tutarlarınızı da kademeli olarak arttırabilirsiniz. Artan ödemeli kredi genellikle konut kredisi müşterileri tarafından çok fazla tercih edilse de 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler için de çok sık kullanılır.

Sabit ödemeler de kullanılan konut kredilerinde bankalar kendi fiyat politikalarını uygulayarak ödeme planı hazırlamıştır. Konut kredisi sabit de kalsa enflasyon oranlarında meydana gelen artıştan dolayı aylık gelir de artar. Bundan dolayı ilerleyen zamanlarda daha yüksek gelir bekleyen kişilerin artan krediyi tercih etmesinden dolayı kullanacakları kredi tutarına ulaşmasını sağlar. Bu kısım da dikkat edilmesi gereken ise tüm hane halkının gelirini dikkate almak olacaktır.

Artan ödemeli krediler de yıllık artış oranı ve taksitlerinizin ne kadar sıklıkta olması gerektiğine siz karar verebilirsiniz. Artan ödemeli krediler de borç ödenirken bunu faiz artışı ile karşılamanız ne yazık ki mümkün değil. Faiz oranları kullanılan her bir krediye göre farklılık gösterir.

Artan Ödemeleri Kredi Avantajları Ve Özellikleri

Artan ödemeli kredileri her vatandaş için uygun olup sabit faizlidir. Ödemeler belirlenen vade sonuna kadar artar. Artış olan dönemleri ve oranlarını müşteriler belirler. Genellikle kişilerin gelirlerine bağlı olarak belirlenir.

Artan ödemeli olan krediler yıllık gelirinde düzenli olarak artışı olan ve işe yeni başlayan, yeni iş kurup düzenli geliri olan ve aylık gelirinde artış yaşayan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir kredi yöntemidir. Ancak burada sizin geliriniz ön plana çıkacağı için kendinizi bu konuda garanti altına almanız da fayda var.

Artan Ödemeler de Ödeme Planını Belirleme

Artan kredili ödemeler de ödeme tutarları her ay yükselir. Ana para ödemesi ilk ödemeler de daha az olacağı için ödenecek faiz tutarı da daha fazla olacaktır. Artan kredi ödemeleri genellikle pek önerilen bir durum değildir. Maliyetli olan bir kredi türüdür.

Kredi ödemelerin de bankalar sizin için bir ödeme planı oluşturur. İster bu ödeme planını kendiniz kullanabilir isterseniz de bütçenize uygun olan planı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ödeme planı oluşturmanız da kredi başlangıç tutarı ve artış oranını belirlemeniz yeterli olacaktır. 180 aya kadar olan vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Erken ödeme olduğu zaman kanunlar kapsamında kredinin kalan vadesi 36 ay ve altında kalıyorsa erken ödenen tutarın %1 kısmı erken ödeme olarak alınır.

Finansevim olarak konut kredisi ve artan ödemeli kredi gibi fırsatlara bulaşmadan faizsiz, kredisiz ev sahibi yapmaktayız. Yapmanız gereken sadece aşağıdaki formu doldurmaktır.

Diğer Haberler

Finansevim’İn Sektördeki Farklılıkları Nedir?
Finansevim’İn Sektördeki Farklılıkları Nedir?

Finansevim, dünyanın birçok yerinde kullanılan tasarrufa dayalı finans sistemini, ülkemizde ilk defa kullanan kurumdur. Bu sistemle, kişiler, gelirler...

Detaylı Bilgi
Kredi Hesaplama İle Uğraşmayın 555 Tl’Ye Ev Sahibi Olun!
Kredi Hesaplama İle Uğraşmayın 555 Tl’Ye Ev Sahibi Olun!

Ekonomin zaman kavramı ile boyut kazandığı anlık finansal hareketliliğin tüm borsa alıcılarına yön verdiği küresel bir çağda hayallerinize kavuşma fikri neredeyse imkâ...

Detaylı Bilgi
Kiracı Kalmak Mı, Ev Sahibi Olmak Mı?
Kiracı Kalmak Mı, Ev Sahibi Olmak Mı?

Türk milleti geleceğini önemseyen ve garanti altına almak isteyen bir millettir. Bu neden yüzünden genel tanım içerisinde gayrimenkul alımları en çok tercih edilen yat...

Detaylı Bilgi
SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.