Altın Günü Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Ev alıcıları 3 tiptedir. Birinci tip ev alıcısı yani ev alıcılarının ezici çoğunluğu, yaşamak için bir ev satın alan insanlardır. İkinci tip ise, mülkleri indirimli olarak satın alıyor, onarıyor ve kar amacıyla satıyor. Yatırımcı, sabit konutu, mülkü satın alma maliyetinin yanı sıra yenileme masraflarını, çabayı haklı çıkarmak için yeterli olacak kadar paraya satabilmelidir. Kiralık emlak alıcıları ise; mülkü yalnızca kiralama niyetiyle satın alır. Amaç, aylık kira bedelinin sahip olma maliyetini aşması ve sahibi için “pozitif nakit akışı” yaratmasıdır. İpotek ödemesi ne kadar düşükse ve rant ne kadar yüksekse, pozitif nakit akışı o kadar büyük olur. Uzun vadeli yatırımcının amacı, tutarlı bir pozitif nakit akışı oluşturmak ve nihayetinde mülkte önemli bir özkaynak yaratırken, kiralık evi ödemektir. Ödedikten sonra, aylık pozitif nakit akışı önemli ölçüde artacaktır.

Siz bu üç tipten hangisisiniz bilemiyoruz ancak her halükarda altın günü gibi ev sahibi olma fırsatınız var.

Faizsiz Yatırımda 3 Ödeme Modeli Nedir?

Altın günü gibi ev sahibi olma fırsatı üç şekilde mümkün olabilir.

  • Çekiliş Fonu
  • Vade Ortası Fonu
  • Relax Ödeme Fon Modeli

12 aydan 360 aya kadar belirlenen taksitler ile kişi ödeme planının kendisi belirler. Bu sistemde altın günü gibi ev sahibi olma fırsat ve modelini tanımlamış oluyoruz. Vade farksız, faizsiz, taksit miktarınızı kendiniz belirleyerek Türkiye’nin herhangi bir yerinden seçtiğiniz herhangi bir konuta küçük taksitler ile sahip olabiliyorsunuz. Bu fonlu sistemde noter huzurunda çekiliş ile hangi kaç ay sonra evinize kavuşacağınız belirlendiği için çekiliş fonu olarakta nitelendiriliyor.

Vade ortası fonu ise biraz farklı olmakla birlikte altın günü gibi ev sahibi olma fırsatını sizlere sunan ikinci modeldir. Hangi mülkü satın almak istediğinizi belirledikten sonra taksit ödemeleriniz vadeyi belirleyecektir. Vadenin yarısına ulaştığınızda teslimata hak kazandığınız için bu sisteme de vade ortası fonu ismi verilmektedir.

Bazı kişilerin sabit belirli bir gelirleri olsa bile giderler konusunda esnek olabiliyor. Bu sebeple relax ödeme fon modelini seçebiliyorlar. Bu modelde taksitler sizin belirlediğiniz doğrultuda ilerler. Yine ulaşmak istediği rakamın yarısı biriktiğinde teslimata hak kazanır ancak alıcı kişi dilediği tarihte taksiti ödeyebilir.

Altın günü gibi ev sahibi olma fırsat avantajları

Günümüzde faizsiz gayrimenkul sistemi her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Faiz artışları sebebi ile 100 bin liralık eve 160 bin lira ödemek istemeyen kişiler altın günü gibi ev sahibi olma fırsatı avantajını tercih ediyor. Çünkü bu sistemde 100 bin liralık bir ev satın alan kişi sadece %10 hizmet bedeli ödüyor. Buda yaklaşık 110 bin Türk lirası yapıyor. Bu sistemde fiyat artışı olmadan belirlediğiniz taksitler ile noter huzurunda yapılan çekilişler ile ev sahibi olabiliyorsunuz.

Diğer Haberler

Finansevim'de Arabanız Peşinat Olarak Kullanılabilir mi?
Finansevim'de Arabanız Peşinat Olarak Kullanılabilir mi?

Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan ‘tasarrufa dayalı finans sistemi, Finansevim’in Türkiye’de uyguladığı bir sistemdir. Kurum olarak, amacımız, bize başvuranların alı

Detaylı Bilgi
Kredi Hesaplama ile Uğraşmayın 555 TL’ye Ev Sahibi Olun!
Kredi Hesaplama ile Uğraşmayın 555 TL’ye Ev Sahibi Olun!

Ekonomin zaman kavramı ile boyut kazandığı anlık finansal hareketliliğin tüm borsa alıcılarına yön verdiği küresel bir çağda hayallerinize kavuşma fikri neredeyse imkâ

Detaylı Bilgi
Finansevim'de Peşinat Ödemek Zorunlu Mu? Çalışma Bedeli Nedir?
Finansevim'de Peşinat Ödemek Zorunlu Mu? Çalışma Bedeli Nedir?

Finansevim, tasarrufa dayalı ev alımlarında öncü firmalar arasında yerini almış durumdadır. Bilindiği üzere günümüzde normal yollardan ev alımları bel

Detaylı Bilgi