444 6 379

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut satın almak açısından farklı yol haritalarının kullanımı mümkündür. Özellikle günümüzde bu alanda tercih edilebilecek pek çok yöntemin bulunduğu bilinmektedir. Peki, var olan yöntemler arasında en karlı konutlar hangi sistemin seçilmesinden sonra elde edilebilmektedir? Bu sorunun yanıtı bireylere göre değişim göstermektedir. Ancak pek çok kişi halen banka kredileri ile konut almayı seçmektedir. Güncek konut kredisi faiz oranları ise genel kapsamda fark edilmemesine karşın istenen olumlu sonuçları vermemektedir.

Konut Kredisi Faiz Oranları Avantajlı Mı?

Emlak piyasasındaki durgunlaşma var olan ekonomik kriz neticesinde geçtiğimiz yıllarda patlak vermiştir. Bunun üzerine pek çok gayrimenkul alım ve satımı konusunda sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştır. Konut kredisi çekme oranları da krizden sonra aşağılara düşmüştür. Üstelik kişiler çekmiş oldukları anapara miktarını neredeyse üç kat olarak bankalara ödemek zorunda kalmışlardır.

Bankalardan çekilen konut kredilerinin ödenme oranlarının yüksek olması konut kredisi faiz oranları ile alakalıdır. Faiz oranları yüksek olduğu için bireyler ödemelerini uzun seneler devam ettirmek zorunda kalmaktadır. Üstelik devam edilen ödemelerin büyük bir kısmı anapara yerine anaparanın faizidir. Faiz ödemeleri konusunda bilinçli hale gelen pek çok kimse kredi çekmek konusunda çekimser davranmaktadır. Bu da emlak piyasasının yeniden durgunlaşmasına yol açmıştır. Duruma müdahale etmek zorunda kalan Merkez Bankası ise konut kredilerinin faiz oranlarını bir miktar aşağı çekmiştir. Bankalar, alınan kararın ardından yeni oranlarını açıklamalarına karşın yine de beklentilerin tam olarak karşılandığını söylemek mümkün değildir. Alım güçlerinin geçtiğimiz senelere göre aşağılarda olması ise bu durumun temel nedeni olarak gösterilmektedir.

Faizsiz Konut Alımı Mümkün Mü?

Konut kredisi faizi ödemeden konut almak artık bir hayal değildir. Dünyanın her yerinde konut kredileri yerine faizsiz sistemlerin kullanıldığı bilinmektedir. Böylece bireylerin sadece oturdukları ya da oturacakları evlere hakkı kadar para ödemesi sağlanmaktadır. Faizsiz sistemler halk arasında kira öder gibi ev sahibi olunması şeklinde de bilinmektedir. Finansevim, ülkemizde faizsiz sistemler arasında farklı kampanyaları ve kaliteli hizmet anlayışı sayesinde maksimum müşteri memnuniyeti üzerinden hizmet sunumlarını sürdürmektedir.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 3 ayrı model sunar; Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu, Relax Ödeme Fonu

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM