444 63 79

Finansevim’den “şimdi al, 3 ay sonra öde” kampanyası

Finansevim, taksit ödemeye başlamadan ev sahibi olma imkanı sağlayan “şimdi al, 3 ay sonra öde” kampanyası başlattı.

Finansevim’den yapılan yazılı açıklamaya göre, konut kredisi faiz oranlarının yüksek olması gayrimenkul almak isteyen dar ve orta gelirli kişileri “Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi”ne yönlendirdi.

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Emre Özkaya, faiz oranlarının çok yüksek olmasının insanların kredi alma gücünü düşürdüğünü ve maliyetleri çok ciddi oranda arttırdığını kaydetti.

Özkaya, kredi ile 200 bin liralık ev alacak kişinin, yaklaşık 623 bin lira gibi bir geri ödeme yaptığını aktararak, “Bizim sistemimizde ise sadece 20 bin lira ödeyerek faizsiz ev sahibi olabiliyor.” bilgisini verdi.

– “İnşaat sektörünü hareketlendirdik”

Emre Özkaya, aynı zamanda ekonomiye sağladıkları katkılara değinerek, “Bankalar yurt dışı menşeli olduğu için kredilendirmeler yurt dışından yapılmış oluyor. Ama bizim yapmış olduğumuz sistemlerde özsermayenin Türkiye’de kalmasını sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Geçen ay Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na tam destek verdiklerinin altını çizen Özkaya, “Müşterilerimize yüzde 10 değil, yüzde 20 indirim sağladık. Bunun inşaat sektörüne faydaları olacaktır. Bizim yapmış olduğumuz indirimlerle insanlar hem bu inşaatlardan faydalanacak hem de faiz ödememiş olacaklar.” yorumunu yaptı.

Özkaya, faizlerin yüksek olmasından dolayı inşaat sektöründe büyük bir durgunluk olduğunu dile getirerek, “Şu an güzel kampanyalar yapılıyor fakat ödeme bütçesi dar olan kişiler o halde bile zorlanıyor. Biz bütçesi dar olan insanların, inşaat firmalarının bu kampanyalarından yararlanmasına da fayda sağlamış oluyoruz.” bilgisini verdi.

– “Şimdi al, 3 ay sonra öde” kampanyası

Finansevim Genel Müdürü Serdar Kolo da kasım ayı itibarıyla sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yaklaşık 25 yıldır uygulanan modellerin dışında ‘şimdi al, 3 ay sonra öde’ kampanyası başlattık. Özellikle son dönemde ülkemizde enflasyonla alakalı çalışmalara da desteğimizi esirgememiştik. Şu anda da katılımcılarımız, katılım bedellerini ödeyerek sisteme dahil olup ödemelerine ise 3 ay sonra başlıyor. Bu da müşterilerimiz için kolaylık oluyor.” ifadelerini kullandı.

Sektörde en avantajlı firma olma yolunda ilerlediklerini aktaran Kolo, “Sektörde en fazla 6 aya kadar taksit yapılan katılım bedelini biz 12 aya kadar taksitlendirebiliyoruz. Fakat bizim katılımcılarımız ilk taksit bedelini ödeyerek sisteme dahil olup, taksitlerini yıl boyunca rahatlıkla ödeyebiliyorlar.” yorumunu yaptı.

Kolo, şu bilgileri verdi:

“Sektörde şu ana kadar 60 ay vadelendirme yoktu. Bu çok büyük bir ilgi gördü. Bizim lansmanımızda da dile getirdiğimiz, çıkış kampanyamızdı bu. Ayrıca 360 kişilik gruplar Türkiye’de hatta dünyadaki benzer faizsiz modellerin içerisinde de ilk defa bizim tarafımızdan uygulandı. Personellerimizle, şubelerimizle sektöre yeni bir soluk getirdik. Bu yolda ilerliyoruz. Şu anda 13 şubeye ulaştık. 2019 yılı sonunda 35 şubeye ulaşma planımız var.”

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 3 ayrı model sunar; Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu, Relax Ödeme Fonu

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM