Finansevim İle Ev Nasıl Alınır ?
Ev almak isteyenler, gerek çevrelerinde ev sahibi olan kişilere danışıp fikir alarak, gerekse internetten faydalanarak farklı yöntemler araştırıyorlar. Araştırmalarındaki en önemli nokta ise aylık ödemelerde bütçelerini aşmayacak, herhangi bir kredi faizi olmadan ev sahibi olabilecekleri yöntemi bulmak oluyor.

Nasıl Ev Sahibi Olunur? 

Ev almak isteyenler, gerek çevrelerinde ev sahibi olan kişilere danışıp fikir alarak, gerekse internetten faydalanarak farklı yöntemler araştırıyorlar. Araştırmalarındaki en önemli nokta ise aylık ödemelerde bütçelerini aşmayacak, herhangi bir kredi faizi olmadan ev sahibi olabilecekleri yöntemi bulmak oluyor.

Ev alma yöntemlerinden en bilinen yollar olarak; faizli sistemlerden konut kredileri çekerek faizli ödemeler yapabilir ya da çekilişle belirlenen yöntemlerle kira öder gibi ev sahibi olmak için çekilişte çıkmak için şansınızı bekleyebilirsiniz. Bunların aksine ev alma sürecini sizin için kolay hale getiren Finansevim, kredisiz, faizsiz, taksitle, dilerseniz peşinatlı dilerseniz de peşinatsız bir şekilde ev sahibi olmanızı sağlıyor.


Finansevim ile Ev Sahibi Nasıl Olunur?  

Gelin hep birlikte Finansevim Tasarruf ile ev almanın kolay ve faydalı adımlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

  • Ev almak için öncelikler hangi şehirde ve hangi ilçede ev sahibi olmak istediğinizi belirleyin.
  • Kaç odalı bir ev istediğinize, balkon ya da bahçeden hangisini tercih ettiğinize, bina yaşına, kat bilgilerine dair istek ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek internetten, gazetelerden, emlak bürolarından ya da sosyal çevrenizden edineceğiniz bilgilerle size uygun evleri bulun.
  • Ev almak için ödeyebileceğiniz bütçenizi belirleyin. Bütçenize göre bulduğunuz ev seçeneklerini daraltın.
  • Tüm bunları belirledikten sonra tek yapmanız gereken 28 ülkede tescilli bir marka olan Finansevim Tasarruf’un tüm güvenilirliğiyle süreci başlatmak olacak. Ev alma sürecinde, verdiği güven ve kolay prosedürleriyle stresinizi hafifletecek olan Finansevim Tasarruf’un sunduğu tasarruf finansman modellerinden size en uygun olanını seçin.Finansevim Tasarruf ayrıca peşinatlı ya da peşinatsız bir şekilde başvuracağınız iki tasarruf finansman modeline  sahiptir: 

Bunlardan biri olan Çekiliş Modeli’nde tasarruf finansman tutarınızı belirledikten sonra bütçenize göre peşinatlı ya da peşinatsız seçim yapabilirsiniz. Bir sonraki adımsa vade seçimidir. Yine bütçenize uygun olarak aylık ödemek istediğiniz taksit miktarını ve vade seçimini belirlersiniz. Yasal güvencelere dayalı sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte tahsisat tarihi belirleme gününde noter huzurunda bir çekiliş gerçekleştirilir. Bu çekilişte tasarruf kullanacağınız tarih belirlenir. Böylece, belirlenen tahsisat tarihinizde ihtiyacınız olan tutarı kullanabilirsiniz. Tahsisat evraklarınızı hazırlayarak takip eden ay içerisinde evinize kavuşabilirsiniz. Tasarruf tahsisatı yapıldıktan sonra taksitleriniz sabit bir hale gelir ve böylece borcunuz bitene kadar ödemelerinizi hiçbir faiz olmadan tamamlarsınız.


Bir diğer peşinat durumunuza göre tercih edebileceğiniz modelse  Serbest Ödeme Modeli. Bu modelde, tasarruf finansman bütçenizi belirledikten sonra, peşinatlı ya da peşinatsız seçeneği seçersiniz. Gelirinize göre sizi en rahat şekilde evinize kavuşturacak taksit tutarını ve vade seçiminizi tamamladıktan sonra yasal güvencelere sahip sözleşmenizi imzalarsınız. Vade ortası modelin en iyi yanı ise, tahsisat tarihinizin sözleşmenin imzalanmasının hemen sonrasında size bildirilmesidir. Ayrıca serbest ödeme tasarruf fiannsman modeli, size büyük bir avantaj da sunar: Ödeme döneminiz içinde taksitlerinizi ve ödeme planınızı dilediğinizce yapılandırabilirsiniz. Maddi olarak rahatladığınız bir süreç yaşama halinde, tüm borcunuzu erken bir dönemde kapatabilirsiniz. Borçlarınızı kapama durumunda yeni modellerimizden tekrar yararlanabilme hakkına da sahipsinizdir. Tam aksinin meydana geldiği, maddi olarak imkanlarınızın zorlandığı durumlarda da arzu ederseniz taksit ödemelerinize bir ara verebilir, tekrar maddi olarak rahatladığınızdaysa ödemelerinize devam edebilirsiniz. 


Karşılıklı güven temelinde, size dilediğiniz eve sahip olma sürecinde en büyük desteği sağlayan Finansevim Tasarruf’ta, tek yapmanız gereken bütçenize en uygun tasarruf finansman modelini belirlemek. Ardından bir eve sahip olmanın verdiği huzurla, keyifli anılar biriktirmeye devam edebilirsiniz. 


Detaylı Bilgi için Sizi Hemen Arayalım

Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.
SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Hemen Ara
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.