Faizsiz Ev Sahibi Olmak
Ev sahibi olmak pek çok kişinin ortak hayali. Arzu ettiğiniz eve kavuşmak için yıllarca birikim yapabilmek için beklemeniz gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bankaların sunduğu faiz oranlı krediler sizi ev sahibi olma konusunda çekincelere sürüklüyor olabilir. Tüm bunları bir kenara bırakarak Finansevim ile dilediğiniz eve faizsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Ev sahibi olmak pek çok kişinin ortak hayali. Arzu ettiğiniz eve kavuşmak için yıllarca birikim yapabilmek için beklemeniz gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bankaların sunduğu faiz oranlı krediler sizi ev sahibi olma konusunda çekincelere sürüklüyor olabilir. Tüm bunları bir kenara bırakarak Finansevim ile dilediğiniz eve faizsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için ev almak neredeyse imkânsız olarak görülebiliyor. Bankalardan kredilere başvurmak uzun bir süreç. Üstelik faizsiz konut kredisi imkânı herkese tanınmıyor. Faizsiz konut kredilerini şehit aileleri, gaziler ve vazife malulleri ile dul ve yetimler alabiliyor. Bunun haricinde alacağınız kredilerde faiz ödemek durumundasınız.

Tasarrufa dayalı faizsiz finansman modeli Finansevim, kredisiz, faizsiz, peşinatsız taksit imkânlarıyla dilediğiniz eve kavuşmanızı sağlıyor. Üstelik bunun için herhangi bir koşul aramıyor. Bütçenizi belirleyip başvurmanız yeterli!

İşte “Faizsiz ev almak istiyorum” diyenlerin hayallerine kısa sürede ulaşabilecekleri Finansevim tasarruf modelleri:


Faizsiz Ev Sahibi Olmak İçin Model 1: Çekiliş Modeli

Faizsiz ev alma imkânı sunan Çekiliş Modeli’nin aşamaları şu şekilde:

Çekiliş tasarruf modelinde öncelikle tasarruf tutarı belirlenir. Tasarruf tutarı, almak istediğiniz evin bütçesidir. 80.000 TL, 150.000 TL ya da daha fazla tasarruf tutarınızı belirledikten sonra, peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerden dilediğinizi seçersiniz. Herhangi bir birikiminiz yoksa peşinatsız alım yapabileceğiniz gibi; peşinat vermenin, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlı olduğunu unutmamak gerekir.

Peşinat durumunuzu belirledikten sonra sıra vade seçiminize gelir. Aylık ödemek istediğiniz, bütçenize uygun bir şekilde belirlediğiniz taksit miktarını belirlersiniz. 18-24-36-48-60-84-120-180-240-360kişilik gruplardan herhangi birini seçmek sizin isteğinizdedir. Tüm bu taksit tutarlarında hiçbir faiz olmadan ödemelerinizi yaparsınız.

Karşılıklı yasal güvencelere dayalı sözleşme imzalandıktan sonra tahsisat tarihi belirleme gününde noter huzurunda bir çekiliş gerçekleştirilir. Yapılan bu çekilişle tasarrufunuzu kullanacağınız tarihiniz belirlenir. Böylece, tahsisat tarihinizde ihtiyacınız olan tutarı kullanabilirsiniz. Tahsisat evraklarınızı kura sonucu adınız çıktığı ayda hazırlayarak, takip eden ay içerisinde evinize kavuşabilirsiniz.

Tasarruf tahsisatı yapıldıktan sonra taksitleriniz sabit bir hale gelir ve böylece borcunuz bitene kadar ödemelerinizi faizsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik taksitleriniz, faiz veya vade farkı olmadığı için çok daha kısa sürede tamamlanır.


Faizsiz Ev Sahibi Olmak İçin Model 2: Vade Ortası Modeli

Faizsiz ev alma imkânı sunan Vade Ortası Modeli’nin aşamaları şu şekilde:

Öncelikle, örnek olarak 80.000, 150.000, 250.000 TL ya da daha fazla olacak şekilde almak istediğiniz evin bütçesine karar verirsiniz.

Peşinatlı veya peşinatsız ödemeyi belirledikten sonra, gelir durumunuza göre aylık ödemek istediğiniz taksit miktarını vade seçimi olarak planlarsınız. Bu taksitlendirmede de, diğer tüm Finansevim tasarruf modellerindeki gibi herhangi bir faize tabi tutulmazsınız.

 Karşılıklı yasal güvencelere dayalı sözleşmenizi imzalarsınız ve aynı anda tahsisat tarihiniz de bu imza ile birlikte size bildirilir. Vade Ortası Model’de ödeme döneminiz içinde boyunca taksitlerinizi ve ödeme planınızı dilediğinizce yapılandırabilirsiniz. Tahsisattan önce ve sonra tüm taksit ödemeleriniz sabit durumdadır. Ancak belirttiğiniz takdirde, tüm borcunuzu erken kapatabilir ya da taksit ödemelerinize dilediğiniz zaman ödemelere devam edebilmek üzere bir mola verebilirsiniz.


Faizsiz Ev Sahibi Olmak İçin Model 3: Serbest Ödeme Modeli 

Faizsiz ev alma imkânı sunan Serbest Ödeme Modeli’nin aşamaları şu şekilde:

Serbest Ödeme Modeli, Finansevim’in peşinat ödeme zorunluluğu olan tek tasarruf modelidir. Tasarrufunuzun belli bir kısmını peşin olarak ödersiniz ve ardından kalan miktarın taksitlerini herhangi bir faiz olmaksızın kendi bütçenize göre planlarsınız. Bu modelde teslimatınızı alacağınız tarihi belirleyen kişi de sizsinizdir.Detaylı Bilgi için Sizi Hemen Arayalım

Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.
SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.