444 6 379

Ev Kredisi Masrafları Nelerdir?

Konut kredisi ev alımlarında bireylerin toplu nakit ihtiyaçlarını gidermek açısından yardımcı olmaktadır. Ancak yakın geçmişe kadar yüksek faiz oranları pek çok kişinin konut kredi alımı konusunda geri adım atmasına neden olmuştur. Kamu bankaları bu neden yüzünden kampanyalı konut kredi faiz oranlarında atılımlar gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirilen atılımlar neticesinde bankalar konut kredisi faiz oranlarını %1’in altına çekmiştir. Bu da %0,99 olan konur kredisine başvuru patlaması yaşatmıştır. Fakat kredilerin faiz oranlarının düşük olması ek masraf kalemleri olmadığını göstermemektedir.

Ev Kredisinde Uygulanan Ek Masraf Kalemleri

Piyasada konut kredisinin faiz oranlarının düşmesinden sonra konut kredileri için istenen ek masrafların arttığı yönünde haberler dolaşmaya başlamıştır. Peki, ev kredisi masrafları nedir? Kredi kullanımı sırasında bankaların resmi olarak ek ücret alım hakları bulunmaktadır. Sayılacak olan ek masraf kalemlerinde tahsis ücreti son güncellemelerden yasal olarak talep edilebilen tek alan haline gelmiştir. Bu ücret dışında; kredi işlem fişi ücreti, istihbarat ücreti, değişken taksitli ödeme planı ücreti ve ödeme planı değiştirme ücreti ya da benzer isimler altından ücret talebi yapılması yasal değildir.

Ev Kredisi Masraflarında Uygun Rakamlı Olan Bankalar

Ev kredi masrafları olarak bilinen tahsis ücreti yasal olarak kredinin beş binde birini geçmeyecek şekilde talep edilebilmektedir. Ziraat Bankası, var olan bankalar arasında konut kredi ve ek masraflar açısından en uygun bankaların başında yer almaktadır. Ayrıca ek masrafların ayrı bir başlığı olan zorunlu sigortalar da bankanın indirim uyguladığı masraf sistemlerinden biridir. Yine ve kredi çekmek isteyen vatandaşlar birden fazla banka ile görüşmeleri tavsiye edilmektedir.

Konut Kredisi Masrafları Ödemeden Ev Alınır Mı?

Konut alımlarında konut kredisi masrafları ve faiz oranları ile uğraşmak artık zorunlu değildir. Çünkü Finansevim, peşinat istemeden taksitli olarak ev satışları yapmaktadır. Üstelik bireyler sistem üzerinden işlem görürken ileriki zamanlarda faiz ya da ek ödemelerle karşılaşmak ihtimallerini de arkalarında bırakmaktadır. Peşinatsız ev sistemleri üzerinden ev alımı yapabilmek ve daha çok bilgi sahibi olabilmek için online talepler neticesinde yetkililerle görüşme sağlanması yeterlidir.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 2 ayrı model sunar; Çekiliş Modeli, Vade Ortası Modeli

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM