444 6 379

Ev Almak İsteyenlere Tavsiye: Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev almak birden bire verilebilecek olan kararlardan değildir. Sonuçlardan memnun kalmak için hem ev seçiminde hem de hangi yöntemle ev alınmak istendiğine yönelik iyi araştırmalar yapılması şarttır. Aksi hallerde hesaba katılmayan durumlar neticesinde bireylerin mağduriyet yaşamaları içten bile değildir. Ülkemizde ev alımı için pek çok farklı yöntem olduğu için araştırma süresi uzasa da iyi tercihler memnun bırakan sonuçları beraberinde getirmektedir. İşte ev almak isteyenlere tavsiyeler!

Ev Alımlarında İlk Aşama Ne Olmalıdır?

Ev satın alma işlemlerinde aceleci davranmak bir hayli yanlıştır. Kişiler her şeyden önce maddi olarak bireysel analizlerini yapmak zorundadır. Birikmiş para olması, teminat durumu, ev almak istenen zaman dikiminde emlak piyasalarının hali gibi etmenlerin tamamı hesaplanmalıdır. Buna bağlı olarak ise ne tür bir ev alınmak istendiği belirlenmelidir. Ev alımında dikkat konusunda ilk aşamalarda bulunan unsur evlerin yapısı ve nerede bulundukları ile alakalıdır. Piyasa değerlerinin çok alt rakamlarında satılan evlerde yüksek ihtimalle bir sorun vardır. Gerek muhit, gerek evin yapısı gerekse aksamlarından ileri gelen sorunlar genellikle fiyatların düşmesi olarak sonuç vermektedir. Fakat unutulmamalıdır ki satın alınan evlerde uzun yıllar kalınmak istenmektedir. Yatırım amaçlı olarak bile alınan evlerle birebir ev sahipler ilgilenmektedir. Bundan ötürü evin sorunsuz olması alımlarda çok önemlidir.

Ev Alımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Unsurlar

Vatandaşların ev alımında dikkat edilmesi gerekenler kapsamında kredi konusunu da araştırmaları tavsiye edilmektedir. Pek çok birey birikmişleri olmadıkları ya da birikimlerine destek gereklilikleri gibi nedenlerden kredi çekmek istemektedir. Fakat bankalarda yer alan konut kredilerinin alınabilmesi için belli şartların yerine getirilmesi istenmektedir. Yerine getirilmesi istenen şartlar sadece vatandaşların kredi notlarının ve gelir düzeylerinin yeterli görülmesinden ibaret değildir. Örneğin genellikle yirmi yaşından büyük olan yapılara konut kredisi çekilmemektedir. Bundan ötürü bireyler satın almak istedikleri konutların kredi çekimine uygun olup olmadığı konusunda da araştırma yapmalıdır. Aynı şekilde bir banka yerine birden çok banka ile görüşme sağlamak da önemli unsurlar arasındadır. Ya da krediler yerine direkt faizsiz sistemler tercih edilebilmektedir.

Faizsiz Sistemlerle Ev Alımı Tavsiye Edilir Mi?

Konut kredilerinde faiz oranları ne olursa olsun vatandaşlar anaparalarından daha fazla geri ödeme yapmak zorunda kalmaktadır. Bundan ötürü kira öder gibi ev almak alanında hizmet sunumu yapan Finansevim kalemleri daha avantajlıdır. Ev seçimlerinde aynı kıstaslara dikkat eden katılımcılar herhangi bir peşinat ödemesi yapmak zorunda kalmadan sistemle istedikleri evlere sahip olabilmektedir. Ev alımlarında farklı fon alternatifleri de bulunmaktadır. İsteyen katılımcılar artan, azalan ya da sabit oranlı ödeme planlarından istifade edebilmektedir. Ya da aylık net tutar belirlenmeden gelir durumuna göre minimum sınırın altına inilmeden de ödemeler gerçekleştirilebilmektedir.

Siz de hemen 444 63 79 numaralı Finansevim detaylı bilgi hattını arayarak aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilir ev sahibi olma hayallerinize kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 2 ayrı model sunar; Çekiliş Modeli, Vade Ortası Modeli

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM