Kurucumuzun Mesajı
Ülkemizin En Yenilikçi
Tasarrufa Dayalı
Finans Kurumu
Türkiye'de ev ve arabam olsun diyen milyonlarca insanın hayatına dokunmayı, mutluluklarına ortak olmayı amaçladık.

Avrupa’da yaklaşık 200 yıldır etkin bir şekilde gayrimenkul sektöründe konut alımında kullanılan finansman modeli, Almanların deyimiyle Bauspar artık Türkiye’de bizler için Yapı Tasarrufu…

Bauspar, insanların belli zaman dilimlerinde herhangi bir konut veya gayrimenkul alımı için birikimler yapmasını ve bu birikimler yeterli oranda tasarrufa dönüştüğünde mevcut (banka kredisi, mortgage vb.) araçlardan çok daha düşük maliyetle kredi kullanılarak gayrimenkul edinimini sağlayan kapalı devre bir finansman modelidir. Yapı Tasarruf Sandıkları, ülkemizde 2000’li yıllardan itibaren piyasada faaliyet gösteren Evim sektörü olarak adlandırılan kurumlarımızın işleyişleri ile yüksek oranda benzerlikler taşımaktadır.

 2017 yılında Evim sektörüne 4. firma olarak katılan ve kuruculuğunu şahsımın üstlendiği Finansevim markası; çalışmalarını yurt dışında uygulanan Yapı Tasarruf Sandıkları’na göre dizayn etmekle birlikte, regülasyonu destekleyen kurumların başında gelmektedir. Bu doğrultuda kurum ve kuruluşlar arasında organizasyonu sağlamak, sektörel tehditleri ve düzenlemeleri takip etmek için 2020 yılında yine kuruculuğunu şahsımın üstlendiği Türkiye Yapı Tasarruf Derneği (YTSD) resmen kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştır.

Yüzyıllardır sağlıklı bir şekilde Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan ve günümüz itibariyle Avrupa’da konut alımlarının %42,5‘ini kapsayan bu kapalı devre bankacılık sistemi, Türkiye’de tam anlamıyla işletilmeye başladığında, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde ülkemizin konut arz fazlasının eritilmesine yardımcı olacak, aynı zamanda da bireylere tasarruf alışkanlıkları kazandıracaktır.

Yastık altı birikimlerin reel ekonomiye kazandırılmasında önemli bir faktör olarak ön plana çıkan bu model uygun yasal zemin oluşturulduğunda, büyüme potansiyeli ile birlikte, mevcut bankacılık sistemine ve yüksek faizlere alternatif finansman modeli olarak da ülkemizin hizmetine sunulacak çağın projesi olacaktır.

2023 ve 2030 vizyonu ile geleceğe dönük inovatif projeler üretmek, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, Dünya’ya katkı sağlayacağımız başarılara imza atmak için var gücümüzle çalışacağız.

SIZI ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.