Kurucumuzun Mesajı
Türkiye'nin
Yapı Tasarruf Finansman Şirketi
Türkiye'de ev ve arabam olsun diyen milyonlarca insanın hayatına dokunmayı, mutluluklarına ortak olmayı amaçladık.

Avrupa’da yaklaşık 200 yıldır etkin bir şekilde gayrimenkul sektöründe konut alımında kullanılan finansman modeli, Almanların deyimiyle Bauspar artık Türkiye’de bizler için Yapı Tasarruf Finansmanı.

Bauspar, insanların belli zaman dilimlerinde herhangi bir konut veya gayrimenkul alımı için birikimler yapmasını ve bu birikimler yeterli oranda tasarrufa dönüştüğünde mevcut (banka kredisi, mortgage vb.) araçlardan çok daha düşük maliyetle kredi kullanılarak gayrimenkul edinimini sağlayan kapalı devre bir finansman modelidir. Yapı Tasarruf Finansman Şirketleri, ülkemizde 2000’li yıllardan itibaren piyasada faaliyet gösteren Evim sektörü olarak adlandırılan kurumlarımızın işleyişleri ile yüksek oranda benzerlikler taşımaktadır.

2017 yılında Evim sektörüne katılan ilk firmalardan olan ve kuruculuğunu şahsımın üstlendiği Finansevim Tasarruf markası; çalışmalarını yurt dışında uygulanan Yapı Tasarruf Finansman sistemlerine göre dizayn etmekle birlikte, regülasyonu destekleyen kurumların başında gelmektedir. Bu doğrultuda kurum ve kuruluşlar arasında organizasyonu sağlamak, sektörel tehditleri ve düzenlemeleri takip etmek için 2020 yılında yine kuruculuğunu şahsımın üstlendiği Türkiye Yapı Tasarruf Finansman Derneği (YTFD) resmen kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştır.

Yüzyıllardır sağlıklı bir şekilde Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan ve günümüz itibariyle Avrupa’da konut alımlarının %42,5‘ini kapsayan bu kapalı devre bankacılık sistemi, Türkiye’de tam anlamıyla işletilmeye başladığında, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde ülkemizin konut arz fazlasının eritilmesine yardımcı olacak, aynı zamanda da bireylere tasarruf alışkanlıkları kazandıracaktır.

Yastık altı birikimlerin reel ekonomiye kazandırılmasında önemli bir faktör olarak ön plana çıkan bu model uygun yasal zemin oluşturulduğunda, büyüme potansiyeli ile birlikte, mevcut bankacılık sistemine ve yüksek faizlere alternatif finansman modeli olarak da ülkemizin hizmetine sunulacak çağın projesi olacaktır.

2021 yılında regülasyonla birlikte güç kazanacağını düşündüğümüz sektörde , 2023 ve 2030 vizyonu ile geleceğe dönük inovatif projeler üretmek, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, Dünya’ya katkı sağlayacağımız başarılara imza atmak için var gücümüzle çalışacağız.

Serdar KOLO
Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı

ÇAĞRI PLANLAYIN
Sizi Arayalım SMS/Email ile İletişime Geçelim
Hemen Ara
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metinini okudum, kabul ediyorum. Yukarıda tarafımıza ilettiğiniz kişisel verileriniz Aydınlatma Metni’nde belirtildiği şekilde işlenebilecektir. Finansevim’e ait tüm kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak istiyorum.