Faizsiz 'Finans'ta dev birleşme

Faizsiz 'Finans'ta dev birleşme

Yıllık 25 milyar TL'lik hacme ulaşan faizsiz konut ve araç edindirme sektörünün en önemli oyuncularından ikisinde hisse devri gerçekleşti.

Yıllık 25 milyar TL'lik hacme ulaşan faizsiz konut ve araç edindirme sektörünün en önemli oyuncularından ikisinde hisse devri gerçekleşti. Finansevim ve Vakıfevim'de yüzde 50 ortak olan iş insanı Serdar Kolo, iki şirketteki kalan hisseleri de devralarak her iki kurumun tek sahibi oldu. Serdar Kolo, iki markayı Kolo Holding çatısı altında birleştirirken, isim olarak Finansevim markasıyla devam etmeyi tercih etti. Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo ''Finansevim markasıyla 2 yılda 400 çalışan ve 50 şubeye ulaştık. Vakıfevim de 5 ayda sektörde önemli işler yaptı. hedefimiz artık sektörün en büyüğü olmak'' ifadelerini kullandı.

Sektörde ikinci yılında kar açıklayan tek firma olduklarını söyleyen Kolo, ''2017'den beri yasalara uygun ve şeffaf yönetim anlayışı ile ekonomiye nasıl daha fazla katkı yapabileceğimizi hesaplıyoruz. birleşme sonrası açılacak 100 şube ile toplamda 160 şubeye ulaşıp Türkiye genelinde hizmet veren en büyük faizsiz finansman sistemi olacağız. Birleşme ile yıl sonunda hedeflediğimiz yüzde 200'lük büyümeyi de yılın ilk yarısında gerçekleştireceğiz. Kuruluşumuzdan bu tarafa henüz 2 yıl geçmesine rağmen 5 binin üzerinde teslimat yapmış olmamız da bize olan güveni pekiştiriyor'' diye konuştu.

İstanbul başta olmak üzere tüm Anadolu'nun yoğun ilgisini gördüklerini dile getiren Serdar Kolo, ''İstanbul'u Gebze, Antep, Konya, Ankara, Bursa, İzmir, Trabzon, Adana gibi büyük şehirlerimiz takip etmekte. Ayrıca son 2 yıldır konut sektöründe yaşanan duraksamada faizsiz finans sistemi olarak bizler can simidi olmuştuk. Yüksek faizlerden dolayı konut sektöründen uzak duran vatandaşlarımız bizlerin aracılığıyla konut sektörüne yönlendirmeye devam etmiş ve bu sayede ülke ekonomisinin bel kemiği olan konut sektöründeki hareketlilik bizim sayemizde devam etmişti. konutta son dönemde yaşanan hareketlenme de yine bizlere olumlu yansıdı'' dedi.

ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI

Devlet tarafından yapılacak düzenlemelerin sektörün tanınması ve vatandaş nezdindeki itibarını artması yönünde ciddi katkılar sağlayacağını belirten Serdar Kolo,'' Devletin regülasyon sürecini tamamlamasıyla birlikte sektörün yılık cirosunun 50 milyara ulaşacağını düşünmekteyiz. böylece sektör olarak ülke ekonomisine yıllık 50 milyarlık bir katkı sağlamış olacağız. Özellikle devlet kurumlarımızla oluşturulabilecek işbirlikleri ile bu sistemi ülke ekonomisine tam olarak entegre ettiğimizde, ekonominin yeni lokomotifi olacaktır'' ifadelerini kullandı.