FİNANSEVİM 6 AYDA 40 YENİ ŞUBE AÇACAK

FİNANSEVİM 6 AYDA 40 YENİ ŞUBE AÇACAK

Finansevim 6 ayda 40 yeni şube açacak

2020'yi yüzde 200'lük bir büyüme oranıyla kapatan Finansevim, bu yılın ilk 6 ayında şube sayısını 100'e, çalışan sayısını ise 1000'in üzerine taşımayı planlıyor. Kolo Holding şirketlerinden Finansevim, 2021 hedeflerini büyüttü. 2017 yılında sektöre adımım atan ve bugün 60'ın üzerinde şube ve 600 çalışanla faaliyet gösteren Finansevim, bu yıl ilk 6 ayda şube sayısını 100'e çalışan sayısını 1000'e çıkarmayı hedefliyor. 2017 yılında kurulan şirketlerinin kısa sürede sektörün en büyük oyuncularından biri haline geldiğini söyleyen Finansevim Genel Müdürü Ender Kocabaş, "Kuruluşundan bu yana sahip olduğumuz güçlü sermayenin de etkisi ile büyüme ve yatırım hedeflerimize kısa sürede ulaşabildik. Mevcut durumda Türkiye genelinde 60'ın üzerinde şubemiz ve600 personelimiz ile hizmet vermekteyiz" dedi. 2020 yılında artan şube ve personel sayısı ile birlikte hedeflerini yüzde 200'lük bir büyümeyle yakaladıklarını anlatan Kocabaş, "3 yıllık zaman diliminde binlerce insana ev, otomobil ve arsa sahibi olma konusunda finansman çözümleri üretmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. 2020'ye dönüp baktığımızda tüm pandemi şartlarına rağmen 30'un üzerinde yeni şube açıp yüzlerce insana istihdam sağladık. Öncü kampanya ve yeni ürünlerimiz ile sektörün büyümesine de katkı sağladık. 2023'e kadar belirlediğimiz stratejik hedeflerin ilk yılını geride bıraktık. 2021 yılının ilk yansında şube sayımızı 100'e, çalışan sayımızı ise 1000'in üzerine taşımayı planlıyoruz" açıklamasını yaptı.

Sektöre eleman yetiştirmek için akademi kurdu

Hem kendi bünyelerine hem de tasarruf finans sektörüne personel yetiştirmek amacıyla akademi planlarını devreye aldıklarım söyleyen Kocabaş, "2021 yılım şirket olarak da bir dönüşüm yılı ilan ettik; sektörde kullanılan CRM ve E RP sistemlerinin sunamadığı özelliklere sahip bir bilgi işlem sisteminin altyapısını oluşturduk Dijital kanallarda değişimimizin bir göstergesi olan Finansevim'in sempatik ve yardımsever karakteri Evii yılbaşı ile birlikte dünyamıza katıldı" dedi.

Sektör Dernekleşti

2020 yılı içerisinde sektörün birliğe ihtiyaca olduğunu tespit ederek Türkiye Yapı Tasarruf Finansman Derneği'ni kurduklarını belirten Ender Kocabaş, "Yayınlanan Kanun Taslağı da bu konuda attığımız adımın ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Kanun Taslağı'nın yayınlanmasından sonra dernek bünyesinde firmaların sağlıklı şekilde konsolide edilmesi amacıyla "Birleşmelere Araçlık ve Konsolidasyon Masası" kuruldu. Bu sayede küçük ölçekli firmaların BDDK sürecine adapte olma süreçlerine bilgi ve birikimimiz ile yol göstermeyi hedefliyoruz" dedi.

Pandemide sisteme talep arttı

Pandeminin etkilerini de değerlendiren Kocabaş, "En büyük avantajı tasarrufu temel alması olduğundan, vatandaşlarımızın bu dönemde faaliyetlerimize olan ilgisinde ciddi artış yaşandı. Sektörün öncü markalarından biri olarak Finansevim, bu süreçte hem müşterilerinin hem de çalışanlarının yanında oldu. Bu dönemde Finansevim olarak çok hızlı aksiyonlar alabildik Örneğin pandeminin en yoğun dönemlerinde tüm çalışanlarımıza 48 saat içinde tablet dağıtılarak herhangi bir sağlık riskine girmeden, evlerinden çalışabilmeleri sağlandı. Yine müşterilerimizin de şubelere gelmelerine gerek olmaksızın tüm sorularını yanıtlayabildiğimiz; istedikleri saatte aranmalarım planlayabildikleri çağrı planlama sistemini ve görüntülü görüşme ağım devreye soktuk Salgına yakalanan ve bu nedenle ödemelerinde gecikmeler yaşayan müşterilerimizin taksitlerini hiçbir ek masraf çıkarmadan dondurduk ve mağdur olmalarının önüne geçerek tam bir müşteri memnuniyeti sağladık" diye konuştu.

Pazarda en büyük payı 4 firma paylaşıyor

Sektörde halihazırda ulusal anlamda faaliyet gösteren 10 firma bulunurken, yerel firmalarla birlikte bu sayının 35'in üzerine çıktığını belirten Ender Kocabaş, "Sektörde en büyük pazar payı bu ilk kurulan 4 firma arasında paylaşılıyor. Finansevim, aylık 3 milyar TL'yi aşan sektör cirosunda en büyük pazar payına sahip firmalardan biridir" dedi. Tasarruf finans sektörünün konut pazarında yüzde 3'e yakın pazar payına sahip olduğunu dile getiren Kocabaş, "Tasarruf Finans Kanununun hayata geçirilmesi ve inşaat üreticileri ile oluşturulacak iş birlikleri sayesinde bu payın 5 yıl içerisinde yüzde 20'lere çıkmasını ön görüyoruz. Düzenlemelerle beraber sektördeki firma finansal yapılarının çok daha güçleneceğini hep birlikte göreceğiz" değerlendirmesini yaptı.


SİZİ ARAYALIM
Detaylı bilgi için sizi hemen arayalım
Hemen Ara
Kampanyalardan sms veya e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.