444 6 379

Altın Günü Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Ev alıcıları 3 tiptedir. Birinci tip ev alıcısı yani ev alıcılarının ezici çoğunluğu, yaşamak için bir ev satın alan insanlardır. İkinci tip ise, mülkleri indirimli olarak satın alıyor, onarıyor ve kar amacıyla satıyor. Yatırımcı, sabit konutu, mülkü satın alma maliyetinin yanı sıra yenileme masraflarını, çabayı haklı çıkarmak için yeterli olacak kadar paraya satabilmelidir. Kiralık emlak alıcıları ise;  mülkü yalnızca kiralama niyetiyle satın alır. Amaç, aylık kira bedelinin sahip olma maliyetini aşması ve sahibi için “pozitif nakit akışı” yaratmasıdır. İpotek ödemesi ne kadar düşükse ve rant ne kadar yüksekse, pozitif nakit akışı o kadar büyük olur. Uzun vadeli yatırımcının amacı, tutarlı bir pozitif nakit akışı oluşturmak ve nihayetinde mülkte önemli bir özkaynak yaratırken, kiralık evi ödemektir. Ödedikten sonra, aylık pozitif nakit akışı önemli ölçüde artacaktır.

Siz bu üç tipten hangisisiniz bilemiyoruz ancak her halükarda altın günü gibi ev sahibi olma fırsatınız var. 

Faizsiz Yatırımda 3 Ödeme Modeli Nedir?

Altın günü gibi ev sahibi olma fırsatı üç şekilde mümkün olabilir.

 • Çekiliş Fonu
 • Vade Ortası Fonu
 • Relax Ödeme Fon Modeli

12 aydan 360 aya kadar belirlenen taksitler ile kişi ödeme planının kendisi belirler. Bu sistemde altın günü gibi ev sahibi olma fırsat ve modelini tanımlamış oluyoruz. Vade farksız, faizsiz, taksit miktarınızı kendiniz belirleyerek Türkiye’nin herhangi bir yerinden seçtiğiniz herhangi bir konuta küçük taksitler ile sahip olabiliyorsunuz.  Bu fonlu sistemde noter huzurunda çekiliş ile hangi kaç ay sonra evinize kavuşacağınız belirlendiği için çekiliş fonu olarakta nitelendiriliyor. 

Vade ortası fonu ise biraz farklı olmakla birlikte altın günü gibi ev sahibi olma fırsatını sizlere sunan ikinci modeldir.  Hangi mülkü satın almak istediğinizi belirledikten sonra taksit ödemeleriniz vadeyi belirleyecektir. Vadenin yarısına ulaştığınızda teslimata hak kazandığınız için bu sisteme de vade ortası fonu ismi verilmektedir. 

Bazı kişilerin sabit belirli bir gelirleri olsa bile giderler konusunda esnek olabiliyor.  Bu sebeple relax ödeme fon modelini seçebiliyorlar. Bu modelde taksitler sizin belirlediğiniz doğrultuda ilerler. Yine ulaşmak istediği rakamın yarısı biriktiğinde teslimata hak kazanır ancak alıcı kişi dilediği tarihte taksiti ödeyebilir. 

Altın günü gibi ev sahibi olma fırsat avantajları

Günümüzde faizsiz gayrimenkul sistemi her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Faiz artışları sebebi ile 100 bin liralık eve 160 bin lira ödemek istemeyen kişiler altın günü gibi ev sahibi olma fırsatı avantajını tercih ediyor.  Çünkü bu sistemde 100 bin liralık bir ev satın alan kişi sadece %10 hizmet bedeli ödüyor. Buda yaklaşık 110 bin Türk lirası yapıyor. Bu sistemde fiyat artışı olmadan belirlediğiniz taksitler ile noter huzurunda yapılan çekilişler ile ev sahibi olabiliyorsunuz.

 • Finansevim'den kimler
  faydalanabilir?
 • Finansevim farkları
  nelerdir?
 • Neler satın
  alabilirim?
 • Nasıl ev sahibi
  olabilirim?
 • Peşinatım yok,
  faydalanabilir miyim?
 • İstediğim evi
  alabilir miyim?

Ev ve Otomobil Sahibi olmak İsteyen Her T.C Vatandaşı Finansevim’in sunduğu yöntemlerden tamamen faizsiz şekilde yararlanabilir. Kişi gelir durumuna göre İstediği kampanyadan yararlanabilir.

Finansevim diğer yöntemlerden farklı olarak fon sistemini tamamen faizsiz yapı üzerine kurmuştur.

Finansevim katılımcılarının belirlediği gayrimenkul ve otomobil bedeli üzerinden hiçbir şekilde Fon Katılım bedeli dışında ödeme talep etmez. Aylık taksitlerine kira yardımı adı altında fazladan hiçbir maliyet eklemez ve bunu katılım sözleşmelerinde açık olarak belirtir.

Finansevim’de ev alma sıranız geldiğinde hak kazandığınız tarihi dışında ekstra bekletilme yaşamazsınız, teslim tarihiniz neyse o ay İşlemleriniz tamamlanır.

Finansevim’de sizlere uygulanan yöntemde taksitler tamamen faizsiz olduğundan borcunuz vadenizden çok daha erken tarihlerde biter.

Finansevim ile tamamen faizsiz şekilde ev, araba ve arsa sahibi olabilirsiniz.

Finansevim Sizlere ev almanız için tamamen faizsiz ve vade farksız 2 ayrı model sunar; Çekiliş Modeli, Vade Ortası Modeli

Finansevim fonlarında peşinat zorunluluğu yoktur. Peşinatı olmayan müşterilerede kendi imkanlarına göre kampanyalar mevcuttur. Fakat peşinat vermek, sistem yapısı gereğince vade ve diğer teslim seçenekleri açısından daha avantajlıdır.

Evet , Türkiyenin istediğiniz yerinden evinizi Finansevim yöntemleri ile alabilirsiniz. Teslimat tarihiniz geldiğinde, evinize yapılacak ekspertiz sonrası eğer Fon katılımcılarını ve sizleri riske atacak bir engel yoksa tapunuzu alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için
Sizi Hemen Arayalım
BİZ SİZİ ARAYALIM